Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Postup je nezbytný z hlediska budoucnosti Liberce, tvrdí ředitel Nezmar

Bývalý útočník Jan Nezmar je nyní v Liberci sportovním ředitelem. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

24 2013
Že by fotbalový Liberec nepostoupil přes lotyšské Skonto Riga? Něco takového si sportovní ředitel Jan Nezmar neumí představit. "Vůbec si to nepřipouštím. Důsledky toho, že bychom nešli dál, ani nechci domýšlet," říká.

Fotbalisté Liberce ve čtvrtek potřebují doma zvítězit, v úvodním utkání druhého předkola Evropské ligy prohráli v Rize 1:2.

Pramení vaše víra v postup z toho, že máte objektivně lepší tým než Riga?
To s tím nemá moc společného. Vůbec neříkám, že je to snadný soupeř, ale jde o celkový přístup. My prostě postoupit musíme a je jedno, jestli proti nám stojí Skonto Riga nebo Manchester United. Je to nezbytné z hlediska budoucnosti Slovanu Liberec. Naším cílem je postup do Evropské ligy.

Tým se však musí vyvarovat zbytečných chyb, kterých se dopustil v Rize, souhlasíte?
Osobně jsem v Rize nebyl, ale utkání jsem viděl. Trošku mě mrzí, že byť máme zkušenou obranu, dopouštíme se individuálních chyb. S naší mladou ofenzivou mám trpělivost, defenzivě však ty chyby promíjet neumím.

Jak vidíte nový Liberec bez Jiřího Štajnera?
Je to jiné a podle mě dobré. V prvním ligovém zápase v Olomouci jsme v mnoha ohledech předváděli zajímavou a progresivní hru. Byla tam rychlost a tah na branku, samozřejmě i spousta nedostatků. V ofenzivě se potýkáme s tím, že hráči mají málo zkušeností. Ale já vidím, jakou máme kvalitu my a jakou náš soupeř v Evropské lize. Proto věřím, že odvetu zvládneme.Najdete na iDNES.czmobilní verze