Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci Sparty napadli domácí příznivce, napsal Slovan v prohlášení

Trenér Slovanu Bratislava Jozef Chovanec (vlevo), obránce Čikoš, útočník Soumah a sparťan Konaté se přes reklamní panely vracejí na hřišti poté, co byl zápas na čtyřicet minut přerušen. | foto: ČTK

24 2014
Vedení fotbalového Slovanu Bratislava stejně jako Sparta odsoudilo výtržnosti během čtvrtečního vzájemného zápasu v základní skupině Evropské ligy. Incident svaluje na fanoušky českého klubu, kteří prý napadli domácí příznivce.

„Skupina fanoušků Sparty násilně pronikla ze svého sektoru a napadla domácí fanoušky,“ napsal slovenský klub v prohlášení.

A pokračoval: „Moc nás mrzí, že újmu utrpěli především slušní diváci. Lidi, kteří na tribunu nepatří, pokazili sportovní zážitek tisícům fanoušků na stadionu, u televizních obrazovek, ale i samotným aktérům fotbalového střetnutí.“

Proti domácím chuligánům, kteří se na protilehlé tribuně porvali, Slovan Bratislava nevystoupil.

Chvíli před Slovanem odsoudila násilnosti také Sparta. Ta se ovšem postavila i proti skupince svých fanoušků, která se do výtržností zapojila.

Zároveň sparťanští zástupci naznačili, že spor mohli vyprovokovat slovenští chuligáni. A to nejenom u plotu oddělující sektor českých fandů od zbytku diváků, jak se doposud psalo.

„Informace, které máme, hovoří o tom, že situaci vyeskalovala skupinka fanoušků hlásící se ke Slovanu Bratislava. Ti se natlačili za sektor našich fanoušků,“ dodal sparťanský tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Chování fanoušků, kvůli kterým rozhodčí na čtyřicet minut zápas přerušil, bude řešit disciplinární komise Evropské fotbalové unie UEFA. Tvrdé tresty můžou očekávat obě strany.

„Uvědomujeme si vážnost případu a potřebu důkladného vyšetření. Nadále probíhá vyhodnocování všech podkladů a důkazů tak, aby média a veřejnost dostali komplexní a pravdivé informace,“ dodal Slovan, který k případu svolá příští týden speciální tiskovou konferenci.

Hráči Sparty po zápase chování fanoušků kritizovali:

.

Autor:






Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze