Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejtěžší možný soupeř, ale třeba se inspirujeme Plzní, zní z Jablonce

Tomáš Wágner při zahájení letní přípravy fotbalistů Jablonce | foto: ČTK

17 2015
Těžký, ale zároveň atraktivní soupeř. Tak hodnotí jablonečtí fotbalisté los 3. předkola Evropské ligy, ve kterém se utkají pravděpodobně s Kodaní. „Ale věříme ve své síly,“ uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.

Kodaň ještě musí postoupit přes velšského soupeře Newtown. Ale dvojzápas 2. předkola má rozehraný výborně (2:0), a tak o jejím postupu pochybuje málokdo. Odveta se hraje příští týden ve čtvrtek.

„Ano, počítáme spíš s dánský týmem, i když stát se může všechno,“ prohlásil útočník Tomáš Wágner na oficiálních stránkách klubu.

A trenér Šilhavý pokračoval: „Z šesti možných soupeřů je Kodaň nejtěžší varianta, i když pro fanoušky asi nejatraktivnější. Považuji soupeře za jednoznačného favorita.“

Kodaň v minulém ročníku dánské ligy skončila na druhém místě, čtyři body za Midtjyllandem. Ligu naposledy vyhrála v roce 2013, kdy získala desátý titul v historii klubu.

Ještě o dva roky dřív, tedy v létě 2011, přes Kodaň postoupila Viktoria Plzeň do základní skupiny Ligy mistrů. Na hřišti soupeře vyhrála 3:1 a úspěch korunovala v odvetě v pražském Edenu vítězstvím 2:1.

Právě tehdy začala plzeňská zlatá éra. Že by tedy tato vzpomínka posloužila jako motivace pro jablonecké fotbalisty?

„Plzni tenkrát také nikdo moc nevěřil. Chtěli bychom se inspirovat a pokusit se Kodaň překvapit,“ řekl trenér Šilhavý.

Ale zkušenosti s Kodaní má i Jablonec, byť jen z přípravy. Letos v zimě ji po gólech Nermina Crnkiče a Valerijse Šabaly porazil 2:0.

„Tehdy na portugalském soustředění jsme s nimi odehráli kvalitní zápas, souhlasil Šilhavý. „Ale víme, že nás čeká extrémně těžký soupeř. Přesto věříme ve své síly a do dvojzápasu půjdeme s velkým odhodláním!“

A útočník Wágner dodal: „Osobně jsem si Kodaň nepřál. Musíme se na ni připravit tak, abychom to zvládli.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze