Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do dvaceti bude syn v nároďáku, vsadil se člen sparťanského vedení

Jakub Otava, člen představenstva fotbalové Sparty | foto: www.sparta.cz

16 2014
Člen sparťanského představenstva Jakub Otava nedávno uzavřel odvážnou sázku. Když jeho syn, kterému nejsou ještě ani dva roky, nastoupí do dvaceti let věku za áčko fotbalové reprezentace, vyhraje půl milionu korun. Tiket dal manželce k Vánocům.

"Tiket byl překvapením pro manželku k Vánocům. Snem každého chlapa samozřejmě je, aby byl jeho syn úspěšný fotbalista a zahrál si za reprezentaci. I když pro nás bude jednoznačnou prioritou Sparta," usmál se Otava.

Speciální sázku uzavřel u společnosti Fortuna, která na zvláštní událost vypsala kurz 250:1. Člen sparťanského vedení vsadil dva tisíce korun, takže možná výhra je rovný půlmilion.

Malý Lukáš Otava v červenci oslaví teprve druhé narozeniny. Má tedy víc než osmnáct let na to, aby se do reprezentace dostal. Fortuna výhru vyplatí, když nastoupí k jakémukoliv oficiálnímu zápasu. Počítají se tedy i přípravná utkání.

"Cíl je to odvážný. Vždyť kdo dokáže rozpoznat talent a potenciál u tak malého dítěte? Třeba bude Lukáš excelovat v golfu nebo tenisu..." přemítal Ondřej Vích, hlavní bookmaker Fortuny. "Na druhou stranu netřeba pochybovat, jaký sport je u Otavů číslo jedna. Takový tiket má zároveň specifickou hodnotu a je vlastně úplně jedno, jestli nakonec vyjde, nebo ne."

Ve světě nejsou podobné sázky ničím ojedinělé. Když například Ryan Tunnicliffe v roce 2012 nastoupil za áčko Manchesteru United, vydělal svému otci deset tisíc liber. Ten sázku uzavřel deset let předtím.

Autor:


Témata: Jakub Otava, Praha, Sparta
Najdete na iDNES.czmobilní verze