Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalový den „D“ nadešel: Češi jdou v Bratislavě na domácí Slováky

Česko: Milan Baroš - Český fotbalový útočník Milan Baroš se proti Slovensku neprosadil. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2009
Bratislava (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Zatímco Bratislava první zářijovou sobotu procitla do prosluněného rána, čeští reprezentanti se týž den probudili v hotelu Crowne Plaza do fotbalového dne D. Večer je totiž ve slovenské metropoli čeká na místním stadionu kvalifikační boj o všechno.

V duelu Haškova týmu se domácím Slovenskem se rozhodne, zda vůbec ještě bude existovat naděje na postup na světový šampionát v Jihoafrické republice. Slovensko 3. kvalifikační skupinu s přehledem vede, zatímco Česko se se sedmibodovou ztrátou krčí na předposledním pátém místě...

Snídaně byla tradičně nepovinná, kdo z českých hráčů chtěl, mohl si na ni zajít mezi osmou a desátou hodinou.

Poté následovalo tradiční dopolední protažení a rozcvičení, k čemuž tentokrát posloužilo komplexně vybavené hotelové fitness centrum. Dál přišlo na řadu naposled video, u něhož kouč Ivan Hašek svým hráčům připomněl přednosti a slabiny večerního soupeře.

Na vzduch se reprezentanti dostali před obědem, když si vyšli na procházku k prezidentskému paláci. Kolem jedné se sešli v jedné z hotelových jídelen a protože výkop zápasu je až ve 20.30, odpoledne ještě fotbalisty čeká svačina.

V jakém složení český tým na slovenského protivníka vyběhne, to se hráči dozvědí kolem šesté, na tuto dobu je totiž naplánována taktická příprava. Trenér Hašek určí jedenáctku vyvolený a protože k utkání může být nominováno pouze osmnáct hráčů, kouč vysloví i tři jména jejichž nositelé budou muset usednout na tribunu.

Hned vedle nich bude sedět a zápas jistě glosovat Haškův zkušený poradce Karel Brückner. "Panu Brücknerovi tahle pozice vyhovuje mnohem víc, než kdyby s námi byl na lavičce," vysvětloval před několika dny trenér Hašek. "Má totiž z tribuny mnohem lepší přehled."

V poločase pak Brückner může do kabiny a dát s trenérem a jeho asistenty užitečnou fotbalovou řeč.

Na stadion bratislavského Slovanu autobus s českými fotbalisty vyjíždí od hotelu v 18.45.

Nebe se po poledni zatáhlo hustými mraky a tak není vyloučeno, že stejně jako při pátečním tréninku bude i při zápase pršet.

Hrací plocha byla podle včerejšího dobrozdání fotbalistů hodně měkká, je otázkou, za ji pořadatelé důkladně zválcují. Jinak totiž hrozí, že během večerního "sousedského" klání se trávník rychle změní v oraniště.

Potom by platila páteční Haškova slova. Že totiž fotbalová kvalita oboustranně zmizí a hra se brzo změní v nelítostný boj.Najdete na iDNES.czmobilní verze