Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slavia hledá trenéra, tým dočasně vedou asistenti Šimurka a Knoflíček

Juraj Šimurka | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2013
Fotbalisty Slavie dočasně povedou dosavadní asistenti Juraj Šimurka a Ivo Knoflíček. Hlavní trenér Michal Petrouš rezignoval po sobotní prohře s Mladou Boleslaví 0:4. Klubové vedení se obsazením postu trenéra dál intenzivně zabývá.

Na jméno nového kouče si tak fanoušci budou muset počkat minimálně pár hodin, pravděpodobně asi ještě o něco déle.

"Nechceme říkat žádný časový horizont, ve kterém jméno nového trenéra oznámíme. Ale vedení se současnou situací intenzivně zabývá a rádi bychom, aby se vyřešila co nejrychleji," uvedla ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.

Ve středu čeká Slavii pohárové utkání na hřišti HFK Olomouc. Že by už v tomto zápase vedl sešívané nový trenér? To zřejmě není příliš pravděpodobná varianta. "Je možné že Slavii povede do utkání stávající trenérská dvojice. Juraj Šimurka vlastní trenérskou licenci, takže tomu nic nebrání," dodala Nouzáková.

Knoflíček u áčka Slavie působí od letošního jara, kdy přišel z B-týmu jako asistent Michala Petrouše, Šimurka v červnu vystřídal na pozici trenéra brankářů Martina Vaniaka. Teď po Petroušově rezignaci tým povedou společně.

Bez ohledu na to, jak dlouho bude hledání nového kouče trvat, fanouškům dochází trpělivost. Po posledním domácím utkání s Mladou Boleslaví, které pro Slavii skončilo vysokou porážkou 0:4, se z tribun nesl pískot. Ten ještě zesílil, když hráči nedorazili na tradiční děkovačku - při odchodu ze hřiště diváky pozdravili jen z dálky a zamířili rovnou do kabin.

"Já se tomu ani nedivím," říká Lukáš Vala, šéf slávistického kotle. "Spousta těch hráčů jsou mladí kluci, věděli, co by následovalo. Hodně dalších fanoušků ale bylo kvůli tomu naštvaných."

I přes frustraci z posledních dvou domácích výsledků teď slávističtí ultras žádné další akce nechystají. "Vždycky jsme měli nějakou intuici, nějaký nápad, co udělat. Ale teď mám pocit, že už nepomůže nic. Rozhodně můžu říct, že neplánujeme bojkot derby nebo podobné věci, které se objevily v posledních dnech v médiích."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze