Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbaloví vládci Blatter a Platini letos navštíví českou metropoli

Platini (vpravo) diskutuje se španělským královským párem - Prezident UEFA Michel Platini (vpravo) diskutuje během nedělního semifinále se španělským králem Juanem Carlosem a jeho ženou Sofií. | foto: Reuters

9 2009
Dva nejmocnější muži světového a evropského fotbalu se letos chystají do Česka. Už na přelomu února a března navštíví Prahu předseda Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Joseph Blatter a v prvních dvou říjnových dnech povede v české metropoli zasedání výkonného výboru Evropské fotbalové unie (UEFA) její šéf Michel Platini.

"Termín návštěvy pana Blattera se ještě upřesňuje, protože kromě s představiteli našeho fotbalu se chce sejít s prezidentem Klausem a dalšími předními českými politiky," uvedl první muž českého fotbalu Pavel Mokrý na pondělní tiskové konferenci po jednání svazového výkonného výboru.

Zatímco Klausova kancelář přesný termín setkání prezidenta s Blatterem teprve hledá, říjnový pobyt Platiniho a jeho nejbližších podřízených už je potvrzen.

"Když u nás byl Platini loni na podzim, byl z Prahy doslova unešený," řekl Mokrý. "Taky proto jsme k nám exekutivu UEFA pozvali."

Člen výkonného výboru Václav Chvála informoval, že navrhl rozpuštění české komise rozhodčích, která spadá pod řídící komisi pro Čechy.

"Mám totiž signály, že jarní regulérnost v ČFL a v českých divizích nemusí být zaručena," poznamenal Chvála, který zároveň navrhl, aby tito regionální rozhodčí přešli dočasně pod komisi rozhodčích pro první a druhou ligu, kterou vede Luděk Macela.

"Tuto záležitost jsme nechtěli projednávat, protože nebyl přítomný předseda řídící komise pro Čechy pan Votík. Vrátíme se k tomu na příštím jednání výkonného výboru v polovině března," uvedl svazový šéf Pavel Mokrý.

Odvolat českou komisi rozhodčích může právě svazový výkonný výbor. Přitom právě v polovině března zmíněné regionální soutěže začínají.

Chvála, který má ve výkonném výboru na starosti svazovou ekonomiku, dále sdělil, že fotbalový svaz má i v současné celosvětově složité finanční situaci garantován rozpočet ještě na rok 2010.

"Dosud jsme hospodařili s rozpočtem 260 až 270 milionů, letos a příští rok bychom měli vystačit s rozpočtem kolem dvou set třiceti milionů," ujistil Chvála.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze