Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrba a Dovalil se setkali: nesoulad mezi nimi není, áčko má přednost

Václav Kadlec může hrát za reprezentační áčko i jedenadvacítku. | foto: Reuters

2 2015
Trenéři fotbalového národního mužstva Pavel Vrba a reprezentační jedenadvacítky Jakub Dovalil tvrdí, že mezi nimi není nesoulad. V prohlášení, které vzniklo po společném setkání, zároveň vysvětlili pravidla pro nominace obou týmů. Přednost má nadále první tým.

„Kritéria před červnovými reprezentačními akcemi jsou jasně daná. Do nominace reprezentačního áčka které 12. června sehraje kvalifikační utkání na hřišti Islandu, mohou být zapojeni i hráči, kteří věkově spadají do kategorie do jedenadvaceti let, ale jejich forma a aktuální výkonnost je v daný moment oprávní k zařazení do A-týmu,“ stojí v prohlášení, pod kterým jsou podepsaní trenéři Vrba a Dovalil.

A pokračují: „Pokud tito hráči zmíněnou akci s A-týmem absolvují, okamžitě po návratu do České republiky budou už 13. června k dispozici výběru do jedenadvaceti let a jeho závěrečné přípravě na mistrovství Evropy.“

Trenéři tak reagují na události posledních dnů. Den před přípravným zápasem na Slovensku (0:1), tedy v pondělí, dostal kouč reprezentačního áčka Pavel Vrba otázku, jestli neuvažoval o tom, že by ofenzivní záložníky Václava Kadlece nebo Ladislava Krejčího přenechal jedenadvacítce.

„Nějaká dohoda existovala, ale přečetl jsem si, že nebyla splněna. Nechci to rozvádět tak, jak to rozváděli trenéři a manažeři jedenadvacítky. Ale každý si musí uvědomit, že první je áčko, pak až jedenadvacítka a další mládežnické reprezentace,“ odpověděl.

Šlo o narážku na trenéra juniorského výběru Jakuba Dovalila. V reakci na otázky novinářů opakoval, jak ho mrzí, že před blížícím se šampionátem nemůže vyzkoušet kompletní tým.

„Chtěl bych tady mít sestavu, která bude na Euru, ale nemám ji... Nejsem z toho úplně happy, netěší mě to, ale musel jsem to vzít jako fakt,“ řekl například před úterním zápasem proti Portugalsku (1:0).

Spor mezi trenéry? Podle společného prohlášení, které ve čtvrtek večer poslali médiím, nikoliv.

„Navzdory událostem posledních dní, kdy se v médiích intenzivně řešily záležitosti týkající se nominací a využívání hráčů v reprezentaci, mezi oběma týmy není nesoulad. Po právě skončených reprezentačních akcích byla na společném setkání znovu potvrzena platnost dříve nastavených nominačních pravidel. Na nich se ani v blízké budoucnosti nic měnit nebude,“ stojí v textu.

Mimochodem, reprezentační áčko má přednost ve většině zemí Evropy, přestože se „malé“ Euro kvapem blíží. Třeba anglický útočník Raheem Sterling či německý záložník Mario Götze, ačkoliv by na to ještě měli věk, budou na červnovém turnaji takřka jistě chybět.

Mistrovství Evropy do jedenadvaceti let, které poprvé v historii hostí Česko, začíná 17. června. Pět dnů předtím, tedy v závěru přípravného období jedenadvacítky, hraje áčko kvalifikační zápas na Islandu.

Na pomezí obou týmů je poměrně široká skupina hráčů - brankář Jiří Pavlenka, obránce Pavel Kadeřábek, záložník Ladislav Krejčí a útočníci Václav Kadlec a Matěj Vydra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze