Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reprezentanti nadělovali. Zmrhal, Sýkora a Barák přivezli dětem dárky

Antonín Barák byl jedním z hráčů, kteří vyrazili předat dětem fotbalové dárky. | foto:  Michal Šula, MAFRA

25 2016
Tři fotbaloví reprezentanti si letos zahráli na Ježíšky. Jaromír Zmrhal, Jan Sýkora a Antonín Barák ve svátečním období sedli do auta a vyrazili na potěšit několik mladých fotbalistů - rozdali jim dárky, které pro ně připravila Fotbalová asociace.

Co malí fotbalisté v balíčku našli? Míč, dres, tašku, láhev na pití, plakát reprezentace, kartičku patrona projektu Tomáše Rosického, certifikát mladého fotbalisty, fotbalový deníček či také speciální DVD, které má motivovat děti a rodiče ke společným tréninkům fotbalových dovedností.

Potěšilo je ale i to, že se za nimi reprezentanti vypravili a předali jim dárky osobně.

„Rozzářit dětské oči je příjemný pocit,“ těšilo slávistu Baráka. „Když jsem byl malý, tak míč nebo fotbalový dres, to byly ty nejlepší vánoční dárky,“ zavzpomínal jeho klubový spoluhráč Zmrhal.

Celkem asociace rozeslala základní fotbalové vybavení téměř šesti tisícovkám dětí.

„Projekt Můj první gól existuje již třetím rokem a za tu dobu jsme už rozdali přes dvacet tisíc fotbalových balíčků. Mají dětem usnadnit jejich fotbalové začátky,“ prozradil Pavel Pillár, tiskový mluvčí reprezentace, který hráče na cestách k dětem doprovázel.

Projekt Můj první gól, který UEFA v roce 2015 ocenila cenou nejlepšího grassroots projektu v Evropě, se snaží usnadnit mladým fotbalistům a fotbalistkám jejich fotbalové začátky. Právě fotbalový balíček by jim měl dát do začátků potřebné vybavení a rodičům ušetřit prvotní náklady. Od roku 2014 dostalo svůj balíček už 20 157 dětí.

Rodiče dětí, jež jsou registrovanými členy FAČR a ročníku narození 2009, se o fotbalový balíček mohou přihlásit do konce letošní sezóny na webové adrese www.mujprvnigol.cz.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze