Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbaloví mladíci se chtějí příbližit k ME

10 2003
Luleč - Výhrou potvrdit své suverénní postavení a přiblížit se k účasti v baráži o evropský šampionát - to je hlavní cíl fotbalových reprezentantů do 21 let před středečním kvalifikačním utkáním se stejně starými Moldavany. V Drnovicích má jít dle papírových předpokladů o jasnou záležitost domácího celku. Češi, kteří ve čtyřech zápasech zatím neztratili ani bod, přivítají poslední tým tabulky.

Pokud svěřenci trenéra Ličky vyhrají, budou už jen jedno vítězství od jistého druhého místa ve skupině. To zaručuje účast v baráži o evropský šampionát.

"Lvíčata" se v úterý dopoledne odreagovala od předzápasového napětí na výletě v Brně, odpoledně je čekalo sledování videa a po něm oficiální trénink v Drnovicích. "Na videu se podíváme na úvod našeho utkání v Nizozemsku. Zaměříme se především na to, jak získat míč a jak toho potom v útočné fázi co nejrychleji využít," řekl kouč Werner Lička.

Čtyřicetiminutový předzápasový trénink bude podle něho mít klasickou náplň. "Nejprve rychlostní abeceda, pak práce s míčem ve čtveřicích, cvičení na rychlost a dynamiku, krátká hra a nakonec individuálně nácvik přímých kopů a penalt," informoval trenér, který věří v bouřlivou diváckou kulisu a podporu svého celku.

Lička krotil optimistické předpovědi, podle kterých má být zápas s Moldavskem pro Čechy jen formalitou. "Čeká nás soupeř, který se svým herním stylem a myšlením hodně podobá Rakousku.

Také Moldavsko sází na výbornou fyzickou připravenost svých hráčů a maximální agresivitu v osobních soubojích. Rozhodně nás nečeká nic lehkého. Utkání nás bude určitě stát spoustu sil," řekl Lička.

Varoval především před zbytečnými ztrátami míče ve středu pole. "Moldavci mají totiž výborně zvládnutý rychlý přechod do útoku," vysvětlil. V předvečer zápasu, který uzavře jarní sezonu, Lička věří ve vnitřní sílu týmu. Podcenění soupeře ze strany jeho svěřenců prý absolutně nehrozí. "Není k tomu žádný důvod. Jsme mužstvo, které jde jasně za svým úspěchem," prohlásil kouč, který se může spolehnout na kompletní sestavu.

Utkání mezi Českou republikou a Moldavskem začne v 16.30 v Drnovicích. Řídit jej bude trojice ázerbájdžánských rozhodčích v čele s Chaganim Mammadovem.

Pravděpodobná sestava Česka: Laštůvka - Vidlička, Schuster, Koubský, Bureš - Kobylík, Polák, Plašil, Kolář - Lička, Svěrkoš.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze