Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zaražený de Gea, usměvavý trenér. Španělé na tréninku jezdili naplno

12 2016
Toulouse (Od našeho zpravodaje) - Když se blížili do tiskového střediska, ozýval se už z dálky výskot. Fanoušci, shromáždění na mostě kousek vedle stadionu, španělské hvězdy vítali hlasitým potleskem. A za chvíli už Sergio Ramos a Andrés Iniesta, lídři španělské fotbalové reprezentace, seděli za stolkem před desítkami novinářů.

Iniesta před pondělním zápasem s Českem odpovídal tichým hlasem, Ramos hlubokým a odhodlaným. Novináře pozdravil úsměvem a hlasitým „Hola!“

Pak oba mluvili podobně: „Chceme aby pro nás začal šampionát dobře. A abychom obhájili titul. Máme skvělý tým a chceme se dostat co nejdál.“

On-line

Duel se Španělskem sledujte v podrobné on-line reportáži.

Možná jsou to jen otřepané fráze, ale na Španělech je znát, že jsou odhodlaní a s obhajobou zlata to myslí vážně. Už dvacet minut před začátkem tréninku stála skupinka deseti hráčů u postranní čáry a protože je pořadatel ještě na hřiště nepustil, krátila si čas přihráváním míče vzduchem v prostoru před lavičkami.

Pedro, Ramos, Piqué nebo Jordi Alba se skvěle bavili, na tváři jim hrály úsměvy. Zato brankář De Gea seděl na zemi a zaraženě koukal před sebe. Možná měl v hlavě myšlenky na sexuální aféru, do které je podle španělských médií zapletený.

Legrácky i de Geovo rozjímání ukončil příchod trenéra Del Bosqueho. Chlapík v modré bundě s šedivějícím knírkem zavelel a hráči se okamžitě dali do práce - bylo znát, že při posledním tréninku před startem turnaje si absolutně nikdo nedovolí vypustit ani metr.

Fotogalerie

Rychlé protažení, krátký výklus, pak hned tvrdá práce - série sprintů nadoraz. Mezi rozestavěnými plastovými kužely hráči kmitali a Del Bosque je s vlídným, skoro otcovským úsměvem, sledoval. Ale pozorně. Ne z poloviny hřiště, pěkně zblízka, zatímco asistenti stáli opodál.

Na druhé straně se mezitím rozcvičovali brankáři. De Gea možná před tréninkem nebyl v nejlepší náladě, ale během něj vypadal jistě - hbitě skákal na jednu stranu, pak zase rychle na druhou, a bez potíží chytal míče, které na něj střílel trenér brankářů. Podobně si však vedl i zkušený Casillas - kdo asi v pondělí nastoupí?

Z patnácti minut, během kterých mohli trénink sledovat novináři a které odpočítávala časomíra na velkoplošné obrazovce, se sestava vypozorovat nedala. Odpověď na to, kdo nastoupí od začátku, se fanoušci i čeští soupeři dozví až v pondělí, zhruba hodinu před utkáním, které začíná v 15:00.Najdete na iDNES.czmobilní verze