Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Španělé jsou zdrcení. Ale konec jedné úspěšné éry to není, věří Ramos

SMUTEK. Španělský obránce Sergio Ramos schovává zklamaný obličej do dresu. | foto: AP

19 2014
Zklamaný obličej schoval do dresu a šoural se ze hřiště. Obránce Sergio Ramos nemohl uvěřit, že španělští fotbalisté na mistrovství světa končí. "Jsme zničení," říkal on i zklamaní spoluhráči.

2008: mistři Evropy.

2010: mistři světa.

2012: mistři Evropy.

Španělská reprezentace v posledních letech dominovala mezinárodnímu fotbalu, ale na letošním světovém šampionátu pohořela. Jistotu, že nepostoupí ze základní skupiny, získala už po druhém zápase.

"Ale nechci říct, že je to konec jedné úspěšné éry. Mám důvěru ve všechny hráče, kteří byli v nominaci," prohlásil Ramos, který byl u všech tří španělských triumfů.

A pokračoval: "Jsem pyšný, že jsem zažil tuhle slavnou éru. Psali jsme historii španělského fotbalu, a na to bychom neměli zapomínat. Na druhou stranu z minulosti se žít nedá. Musíme otočit list a snažit se popsat nové stránky."

Španělsko na mistrovství nepředvedlo skoro nic. Ofenziva jalová, defenziva zmatená, podivuhodné chyby, hra bez lídra a chybějící moment překvapení.

S takovým přístupem Ramos a spol. soupeře překvapit nemohli. Však taky prohráli 1:5 s Nizozemskem a 0:2 s Chile. V posledním utkání proti Austrálii už o nic nepůjde.

Fotogalerie

"Věřte, všichni se cítíme strašně. Tenhle moment je pro všechny těžký. Bolí to o to víc, že nám spousta lidí věřila," soukal se sebe záložník Andrés Iniesta.

"Na našem vystoupení na mistrovství světa nemůžu najít jediné pozitivum," přidal se útočník Fernando Torres. "Pro všechny je to velké zklamání a jsme opravdu zničení. Ale teď není správný čas, abychom něco analyzovali. To je lepší dělat s nějakým odstupem a s chladnou hlavou."

Kvůli neúspěchu začali španělští novináři spekulovat o konci trenéra Vicenteho del Bosqueho. Ten však zatím své rozhodnutí neoznámil.

"Trenér má náš respekt a stojíme za ním," ujistil Ramos. "Když se rozhodne pokračovat, tak to bude skvělé. Ale samozřejmě ho podpoříme, ať už se rozhodne jakkoliv."

Podívejte se, jak fanoušci v obou zemích prožívali zápas Španělsko - Chile:

:Najdete na iDNES.czmobilní verze