Slavia remizovala v přípravě v Bernu, Ostrava porazila polský Rybnik

Martin Juhar dal oba góly Slavie v duelu s Young Boys Bern | foto: Michal Býček, Slavia.cz

5 2013
Fotbalisté Slavie si odskočili k dalšímu přípravnému duelu do Švýcarska, kde remizovali s Young Boys Bern 2:2. Zatímco domácí fotbalisté dali oba góly z penalt, za červenobílé se dvakrát trefil slovenský záložník Martin Juhar. Baník Ostrava si připal výhru 2:1 nad polským Rybnikem.

Jednu z branek Baníku dal chorvatský záložník Davor Kukec, který se nakonec domluvil s vedením klubu na podmínkách nové smlouvy. Původně měl nejlepší střelec týmu z uplynulé sezony údajně výrazně odlišné představy než vedení a zdálo se, že Bazaly opustí.

Přípravné zápasy

Young Boys Bern - Slavia Praha 2:2 (0:1)
52. Costanzo z pen., 85. Kubo z pen. - 34. a 73. Juhar.
Sestava Slavie: Čontofalský - Dostál (46. Kolařík), Nitrianský, Bortel, Čonka - Gecov - Mičola, Zmrhal, Juhar (85. Koreš) - Kisel (80. Šimeček) - Škoda (46. Fenin). Trenér: Petrouš.

Baník Ostrava - ROW Rybnik (Pol.) 2:1 (1:1)
42. Kukec, 90. Byrtus - 21. Cisse.
Sestava Ostravy - I. poločas: Bárta - Byrtus, Frydrych, Vomáčka, Dedi - Kukec, Foltýn, Šichor, Milosavljev - Rolinc, Kraut.
II. poločas: Pavlenka - Zawada, Baránek, Vomáčka, Dedi - Byrtus, Šichor, Vašenda, Holzer - Kukec, Kraut. Trenér: Svědík.

Sparta Praha - Admira Wacker Mödling 1:1 (1:1) - podrobnosti ZDE