Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tak přece v zimě? FIFA jednala o termínu fotbalového MS 2022 v Kataru

Katařané pořadatelstvím MS 2022 žijí, svět přistupuje k šampionátu s rozpaky | foto: AP

3 2014
Ideálním termínem budou zimní měsíce, shodli se zástupci Mezinárodní fotbalové federace FIFA s pořadateli mistrovství světa 2022 v Kataru. Při jednání obou stran se přetřásalo pět možných scénářů a podle generálního sekretáře FIFA Jeroma Valckeho se zřejmě rozhodne mezi přelomem ledna a února či listopadu a prosince.

Světový šampionát se tradičně koná v červnu a v červenci, to však v Kataru panují více než čtyřicetistupňová vedra. I předseda organizačního výboru Hasan Savádí v Ženevě poprvé připustil, že pořádat turnaj v letních měsících by nebylo nejlepší řešení.

S FIFA se Savádí shodl na zimě, kterou prosazuje i předseda Sepp Blatter nebo jednotlivé konfederace. Blatter se nicméně přiklání k listopadovému a prosincovému termínu, aby se šampionát nedostal do kolize s únorovou zimní olympiádou.

Asociace předních evropských klubů navrhla, aby se mistrovství hrálo v Kataru v dubnu a v květnu. Proti tomu se však vyslovila hráčská unie FIFPro, podle níž je už v této době v zemi nebezpečné horko.

Komise FIFA se znovu sejde v únoru, výkonný výbor by pak mohl rozhodnout o termínu MS 2022 na březnovém zasedání.

Autoři: ,


Témata: FIFA, Sepp Blatter
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze