Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tři stadiony pro fotbalové mistrovství stále nejsou úplně připravené

STAVBA V PLNÉM PROUDU. Takto vypadal stadion v Sao Paulu v polovině února. | foto: Profimedia.cz

30 2014
Ač do začátku fotbalového mistrovství světa v Brazílii scházejí už jen necelé dva týdny, některé stadiony stále nejsou připravené. Generální sekretář Světové fotbalové federace FIFA Jerome Valcke po závěrečné inspekční cestě vyjádřil pochyby o přípravách ve třech městech - Natalu, Portu Alegre a Sao Paulu.

Pobřežní město Natal má přivítat čtyři duely základních skupin, tamní přípravy ovšem Valcke označil za "boj s časem".

V Portu Alegre, kde se vedle základních skupin má hrát i jeden osmifinálový duel, pak je podle sekretáře ještě "hodně co dodělat".

Stadion v Sao Paulu, který bude 12. června hostit zahajovací zápas mezi domácí Brazílií a Chorvatskem, sice už prošel generální zkouškou, FIFA si ale vyžádala ještě další testovací zápas. Ani na něj ale místní úřady zřejmě nepustí fanoušky na nově vybudované provizorní tribuny, takže maximální kapacita stadionu 69.160 míst bude poprvé naplněna až při MS.

Valcke zakončil svou inspekční cestu v Salvadoru, kde se uskuteční očekávaná repríza finále posledního šampionátu mezi Španělskem a Nizozemskem.

"Na ten den musí být vše perfektní. Jsem nadšený tím, jak v Salvadoru přistupují k práci a dokončují všechno potřebné pro fanoušky, média a týmy," napsal na twitteru.

Autoři: ,


Témata: Natal, FIFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze