Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalové mistrovství Evropy 2012 představilo své logo: květinový symbol

Logo fotbalového mistrovství Evropy 2012 | foto: AP

14 2009
Pořadatelé fotbalového mistrovství Evropy 2012 oficiálně představili logo, které bude šampionát provázet. Jde o květinový symbol, který tvoří dva menší květy v barvách pořádajících zemí - Ukrajiny a Polska, hlavní velký květ ve tvaru zlatobílého míče pak prý vyjadřuje emoce a posedlost fotbalem.

Stonek loga symbolizuje strukturální aspekt turnaje, UEFA a evropského fotbalu. Příroda inspirovala také další části vizuální identity. Barevné tóny zahrnují zelenou jako lesy, zlatou jako slunce, purpurovou jako ostružiny a nebeskou modř.

Představení loga fotbalového mistrovství Evropy 2012

Vizuální podoba loga vychází z takzvané wycinanky, což je tradiční způsob ozdobného vystřihování papíru, jenž je běžný v zemědělských oblastech Polska a Ukrajiny. Organizátoři prvního ME konaného ve střední a východní Evropě také na na kyjevském Michajlovském náměstí představili slogan šampionátu, jenž zní "Vytváříme společně historii".

Michel Platini představuje logo fotbalového mistrovství Evropy 2012

Ceremonie se vedle šéfa UEFA Michela Platiniho zúčastnili ukrajinský prezident Viktor Juščenko, předsedkyně vlády Julija Tymošenková, předsedové polského a ukrajinského fotbalového svazu Grzegorz Lato a Hryhorij Surkys, představitelé osmi hostitelských měst a další osobnosti včetně ukrajinského držitele Zlatého míče Andreje Ševčenka.

Předseda UEFA Michel Platini se zdraví s ukrajinskou premiérkou Julijí Tymošenkovou

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze