Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zidane či Beckham na MS? Fotbalové legendy budou mít svůj šampionát

Zahraje si na MS fotbalových legend třeba David Beckham? | foto: Reuters

6 2015
Fotbalové legendy budou mít své mistrovství světa. Premiérový šampionát se má uskutečnit v lednu roku 2017 v Mexiku a počítá se s účastí dvanácti reprezentačních týmů, které budou hrát zápasy na 2x30 minut. Češi se na něm ovšem s největší pravděpodobností objevit nemohou.

Účast bude na pozvání a Evropu by měly reprezentovat výběry Francie, Španělska, Itálie, Anglie, Německa a Nizozemska. Ameriku budou zastupovat Brazílie, Mexiko, USA a Argentina a zbylými účastníky mají být Japonsko a JAR.

Hrát by měli bývalí fotbalisté ve věku 35 až 45 let. „Každý by chtěl vidět hrát Diega Maradonu, ale ten hrát nemůže. Je moc starý,“ řekl bývalý brankář mexické reprezentace Jorge Campos při prezentaci projektu v Berlíně, na které byli i další někdejší slavní hráči Španěl Gaizka Mendieta a Argentinec Juan Sebastian Verón. „Chci vidět skvělé hráče - Zidana, Beckhama, Ronalda, Roberta Carlose,“ navnadil Campos.

Turnaj by měl mít i charitativní podtext a v případě úspěchu by se měl opakovat každé dva roky. Lednový termín byl vybrán s cílem přitáhnout snáze televizní společnosti, neboť v té době je ve fotbalovém kalendáři více volna.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze