Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Příprava na Euro začala. Schick řešil maturitu, nejpozději dorazí Pudil

23 2016
Česká fotbalová reprezentace oficiálně zahájila přípravu na mistrovství Evropy, které ve Francii začíná přesně za devatenáct dnů. Na srazu v Praze ještě chybělo šest hráčů, kteří se připojí později.

Z chodby, která vede k pokojům fotbalových reprezentantů, se začalo ozývat cvakání fotoaparátů.

Co se děje?

Uzdravený kapitán Tomáš Rosický zrovna přicházel na rozhovor s novináři. Po roce zdravotních problémů opět oblékl reprezentační soupravu, a zanedlouho povede české fotbalisty na mistrovství Evropy.

„Dva měsíce trénuju, to je v pořádku,“ řekl. „Ale sám vím, že zápasy za juniorku nejsou měřítkem, takže musím ještě něco odehrát.“

Program

Co čeká reprezentaci

25. května
Odjezd na soustředění do Rakouska

27. května, 18:00
příprava Česko - Malta

1. června, 18:00
příprava Česko - Rusko

5. června, 15:10, Eden
generálka Česko - Korea

8. června
Odlet do Francie na mistrovství Evropy

13. června, 15:00
Česko - Španělsko

17. června, 18:00
Česko - Turecko

21. června, 21:00
Česko - Chorvatsko

Chvíli předtím se novináři sesypali na druhou hvězdu národního týmu, brankáře Petra Čecha.

„Je obrovský úspěch, že na Euru budeme hrát. Nelze si myslet, že český fotbal postoupí na každé mistrovství, ale my jsme v poslední době na žádném nechyběli,“ připomněl Čech postupovou sérii od roku 1996.

Dvě největší osobnosti tedy nechyběly, přesto reprezentace ještě není kompletní. Do NH Hotelu na Smíchově, odkud je překrásný výhled na Prahu, se v pondělí nedostavilo šest hráčů a trenéru Pavlu Vrbovi se budou hlásit postupně.

Záložník Vladimír Darida měl povinnosti v Hertě Berlín. K reprezentaci se však připojí ještě před středečním odjezdem na soustředění do Rakouska.

Stejně jako útočník Patrik Schick, jenž musel do školy kvůli studijním povinnostem, protože ho čeká maturita.

Až do Rakouska dorazí brankář Tomáš Vaclík a obránce Marek Suchý, kterým ještě neskončila sezona ve Švýcarsku. S Basilejí ve středu nastoupí v posledním ligovém kole proti Grasshoppers.

Koncem týdne se připojí obránce Michal Kadlec, který se s Fenerbahce chystá na čtvrteční finále Tureckého poháru proti Galatasarayi.

Nejpozději přijede obránce Daniel Pudil, který bude v sobotu v dresu Sheffieldu proti Hullu bojovat o postup do Premier League.

Mistrovství Evropy začíná přesně za devatenáct dnů (10. června). Česko čeká první zápas tři dny nato proti Španělsku. Reprezentace oficiálně zahájila přípravu v pondělí, ale někteří hráči spolu trénovali už od minulé středy.

Aktuálně je v týmu pětadvacet hráčů, takže trenér Vrba musí ještě dva z nominace vyškrtnout. Čas má do konce května.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze