Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalová Plzeň počítá rekordní prémie, peníze investuje do zázemí klubu

CHOREO. Plzeňští fanoušci si přichystali na zápas proti CSKA Moskva velké choreo. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

11 2013
Postup fotbalové Viktorie Plzeň do jarní fáze Evropské ligy je zajímavý nejen ze sportovního hlediska. Západočeský klub díky němu už vydělal v přepočtu přes 320 milionů korun. To je nový český rekord.

Přesně jde o 326,7 milionu korun (viz box). A ještě to není konečná částka. Další peníze totiž Plzeň může vydělat na jaře v Evropské lize. Nezanedbatelné jsou také příjmy ze vstupenek či případných prodejů hráčů do zahraničí.

Plzeň pošle část prémií (řádově desítky procent) hráčům a realizačnímu týmu. Tak to fungovalo i v předchozích úspěšných letech.

Příjmy Plzně

Kolik letos vydělala

Play-off:
2,1 milionu eur
Základní skupina:
8,6 milionu eur
Výhra nad CSKA:
1 milion eur
Postup do EL:
200 tisíc eur
CELKEM:
11,9 milionu eur
(326,7 milionu korun)

Pokračuje tak "bohaté" plzeňské období. Necelých 280 milionů korun klub vydělal už před dvěma lety při své premiérové účasti v Lize mistrů. Dalších skoro 90 milionů přidal loni za vystoupení v Evropské lize.

Však je to také znát na sebevědomí Plzně třeba na přestupovém trhu, kde patří k nejdravějším českým zástupcům. Stačí se podívat na transfery z poslední doby - za Stanislava Tecla, Martina Pospíšila a Tomáše Hořavu zaplatila v součtu přibližně 45 milionů korun.

Letošní příjmy chce vedení klubu využít na vybudování vyhřívaného trávníku na tréninkovém hřišti v Luční ulici (počítá se s ním pro příští zimní přestávku) či dostavbu stadionu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze