Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liga mistrů naposledy. Do tréninku Plzně se zapojil i manažer Šádek

TAK NAPOSLEDY. Úspěšný trenér Pavel Vrba (vlevo) a manažer Plzně Adolf Šádek před zápasem s CSKA Moskva. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

9 2013
Stadion fotbalové Viktorie Plzeň se letos naposledy oblékl do barev Ligy mistrů. Úřadující český mistr tady v úterý večer nastoupí proti CSKA Moskva a v základní skupině prestižní soutěže bude bojovat o třetí místo. To zajišťuje postup do jarní fáze Evropské ligy.

Nervy? Napětí? Stres? Nic z toho. Z plzeňských fotbalistů sálala před posledním zápasem pohoda.

Do předzápasového tréninku zbývalo pár minut, které si Horváth a spol. zkracovali oblíbeným bagem. Tedy hrou, kdy se jeden hráč snaží vystihnout přihrávku ostatních. Když útočník Tomáš Wágner zůstal uprostřed hloučku rekordně dlouho, musel přede všemi předvést "lachtana" - na kolenou, s rukama za zády a hlavou opřenou o zem.

Na trénink se přišli podívat i nejvyšší muži západočeského klubu - majitel Tomáš Paclík a generální manažer Adolf Šádek, který se dokonce na chvíli zapojil do baga s brankáři. V hnědých polobotkách mu to šlo docela dobře. "Mám udělat kotoul?" ptal se, když přihrávku zkazil.

Fotogalerie

V tu chvíli už byl stadion ve Štruncových sadech připravený na další velké utkání. Na tribunách bannery a polepy Ligy mistrů, kolem hřiště reklamy oficiálních partnerů.

Písk! Písk! Písk!

Přesně v 18:30 trenér Pavel Vrba, který byl zachumlaný v teplé černé bundě, foukl do píšťalky: "Jdeme na to!" Rozběhání si vzal - jako už tradičně - na starosti kapitán Pavel Horváth, jenž v čele hloučku ostatním předváděl cviky.

"Limba, kotrmelec!" křikl kouč, když si všiml Limberského nekázně při rozcvičení.

Levý krajní obránce byl jedním ze tří hráčů, kteří na trénink vyběhli jen ve "tříčtvrťácích". Mrazu se nebáli ještě Václav Procházka a Marián Čišovský. Zato někteří se raději vybavili i čepicemi, protože teplota už v pondělí večer klesala k nule.

"Trenéra Pavla Vrbu čeká poslední zápas a my se mu za všechno chceme odvděčit na hřišti. Ale na nějakou nostalgii není čas, protože se soustředíme jen na ten zápas. Až potom bude prostor se s ním rozloučit individuálně," řekl Limberský těsně před tréninkem.

Až na hřiště vyběhne příště, bude to k poslednímu letošnímu zápasu Ligy mistrů v Česku. Půjde o postup i o povedené loučení s koučem.

Plzeň skončí třetí, pokud vyhraje o dva či více gólů. Stačila by i jednobranková vítězství 1:0 a 2:1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze