Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pěkné vzpomínky na Izrael. Ale ty ještě nikdy nic nevyhrály, řekl Kolář

Daniel Kolář v zápase proti Hapoelu Tel-Aviv v sezoně 2012/213. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

17 2015
Přejí si cestu na Maltu, ale plzeňští fotbalisté tuší, že ke 3. předkolu Ligy mistrů pocestují spíš do Izraele. „Ale připravíme se poctivě, ať nastoupíme proti Maccabi Tel-Aviv, nebo Hibernians," zdůraznil Daniel Kolář.

A zkušený záložník na oficiálních stránkách klubu pokračoval: „Osobně bych preferoval cestu na Maltu, ale favoritem odvety bude bezesporu Maccabi.“

Plzeň byla při losování mistrovské části 3. předkola mezi nasazenými týmy. Dvojice známých funkcionářů UEFA Gianni Infantino a Giorgio Marchetti jí přiřadila k lepšímu z dvojice Hibernians - Maccabi Tel-Aviv.

První zápas sice vyhrál maltský šampion 2:1, ale favoritem zůstává Maccabi. I proto, že odveta se bude hrát v Izraeli.

„Naším úkolem je sehnat co nejvíc možných informací. Shánět budeme veškeré dostupné materiály o obou soupeřích. Na odvetě v Izraeli nebudou chybět zástupci našeho sportovního vedení. Přípravu nepodceníme, úkol je jasný – chceme projít do play-off Champions League,“ prohlásil trenér Miroslav Koubek.

A doplnil: „Osobně očekávám, že izraelský mistr odvetu zvládne a naším soupeřem pro třetí předkolo bude Maccabi. Jedná se o soupeře, který měl mezi nenasazenými týmy této fáze nejvyšší koeficient a izraelské kluby navíc pravidelně v evropských pohárech postupují do skupinových fází. Nicméně toto neovlivníme, v přípravě se tak prozatím budeme věnovat stejnou měrou oběma týmům.“

Plzeň už zkušenosti s izraelským fotbalem má. V ročníku 2012/2013 narazila v základní skupině Evropské ligy na Hapoel Tel-Aviv (2:1 a 4:0).

Tehdy se trefil i záložník Kolář, jenž ve čtvrtek prodloužil smlouvu v Plzni až do roku 2019. Vzpomínky na Izrael má tedy příjemné.

„Vzpomínky to jsou příjemné, nicméně ty ještě žádný zápas nevyhrály. V tuto chvíli budeme o soupeřích teprve sbírat informace, věřím, že nás trenér pečlivě nachystá,“ řekl Kolář.

Ať už Plzeň narazí z možné dvojice na kohokoliv, bude favoritem. A pokud tuto roli zvládne, zajistí si pro podzim účast v evropských pohárech. I kdyby pak totiž v play-off Ligy mistrů vypadla, hrála by alespoň Evropskou ligu.

Jde také o velké peníze. Poražený tým play-off získá přes 80 milionů korun, účastník hlavní fáze Ligy mistrů si přijde na víc než 380 milionů korun (bonus za play-off a základní skupinu).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze