Baník ztrapnil Karvinou pěti góly, vysoko vyhrál i Hradec

Boleslavský útočník Lukáš Magera hlavičkuje přes jabloneckého Matěje Hanouska (vlevo). | foto: www.fkmb.cz

25 2017
Fanoušci ostravských fotbalistů si náramně užili přípravný duel proti Karviné, v derby druholigový tým šokoval soupeře z nejvyšší soutěže pěti góly. Hradec Králové dal šest branek druholigovému Prostějovu, Mladá Boleslav v Tipsport lize remizovala s Jablonec a zajistila si postup do tzv. Final Four.

Karviná proti Baníku Ostravu zkoušela slovenského záložníka Tomáše Sedláka z Michalovců a nigerijského útočníka Emmanuela Sarkiho, který se kdysi mihnul v Chelsea, dlouho hrál ve Wisle Krakov a naposledy působil v kyperském AEL Limassol.

Ale ani pro jednoho testovací zápas dobře nedopadl, Karviná podlehl vysoko 0:5. Baník o svém vítězství nad rivalem rozhodl třemi góly v rozmezí třinácti minut v úvodní půlhodině, když se dvakrát trefil De Azevedo a jednou Sus. Po přestávce výhru zvýraznili Zápotočný a Nerad.

Proti druholigovému soupeři zaváhala i Jihlava. Vysočina sice vedla nad Vlašimí 2:0, ale hosté v posledních 16 minutách dokonale otočili díky hattricku Hadaščoka.

Hradec naopak proti poslednímu týmu druhé ligy Prostějovu nezaváhal a zvítězil vysoko 6:0. Dvěma góly hned v úvodu se blýskl Pázler, který ale poté musel na začátku druhé půle kvůli zranění po faulu v pokutovém území střídat.

„Zápas byl rozhodnut hodně brzo, z mého pohledu byl pro hráče až příliš jednoduchý. Do stavu 6:0 jsme utkání odehráli s chutí. Trošku mě mrzí zranění kotníku Honzy Pázlera, ale doufám, že to nebude vážné,“ řekl jeden z královéhradeckých trenérů Bohuslav Pilný.

Druholigového soupeře zdolala také Dukla, která díky dorážce nigerijského útočníka Edmonda z 57. minuty vyhrála 1:0 nad Pardubicemi. Brno remizovalo se čtvrtým týmem slovenské ligy Trnavou 1:1, jedinou branku Zbrojovky dal nejlepší střelec ligového podzimu Michal Škoda.

Mladá Boleslav jako poslední prošla do Final Four Tipsport ligy

Jablonec potřeboval k posunu na první příčku a postupu zvítězit. K výhře se přiblížil v 29. minutě, kdy se poprvé v jeho dresu prosadila tečovanou střelou čerstvá posila Jaroslav Zelený.

V 52. minutě ale rozhodl o remíze domácí Jan Chramosta, který se na hranici vápna zbavil dvou protihráčů a zamířil přesně k tyči. Jablonečtí mohli tři minuty před koncem strhnout postup na svou stranu, ale mladoboleslavský gólman podle rozhodčích udržel nebezpečnou hlavičku před brankovou čárou.

V sobotním semifinále se nejprve Mladá Boleslav od 11:00 utká s Bohemians 1905, druhou dvojici tvoří dva druholigové celky Pardubice a slovenský Poprad. Finále je na programu v neděli.

Tipsport liga

Skupina B (Mladá Boleslav):
FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:1 (0:1)
52. Chramosta - 29. Zelený.
Mladá Boleslav: I. poločas: Vejmola - Křapka, Da Silva, Král, Keresteš - Jánoš, Mareš - Vukadinovič, Magera, Fabián - Mebrahtu. II. poločas: Šeda - Pauschek, Da Silva, Král, Fleišman - Valenta, Levin - Přikryl, Železník, Nečas - Chramosta. Trenér: Svědík.
Jablonec: I. poločas: Valeš - Pernica, Beneš, Hübschman, Zelený - Trávník, Jiráček - Diviš, Pospíšil, Hanousek - Doležal.
II. poločas: Valeš - Jankovič, Beneš, Kouřil, Zelený - V. Kubista, Trávník - Mehanovič, Pospíšil, Končal - Mihálik. Trenér: Klucký.

Skupina C (Brno):
Skalica - Znojmo 3:0 (2:0)
Skalica
: Fišan – Szöcs, Švrček, Ulrich, Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Milunović, Majreník (c), Pankaričan, Hruška.
Znojmo: Konvalina – Mezlík (c), Svozil, Cihlář, Nepožitek, Šamánek, Helísek, Javůrek, Teplý, Bogner, Urbančok.

MFK Karviná - Baník Ostrava 0:5 (0:3)
Branky: 21. a 32. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 87. Nerad.
Karviná: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo). Trenér: Weber.
Ostrava, 1. poločas: Vašek - Celba, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Hrubý, Hlinka, Pekár - Sus, De Azevedo, Stáňa;
2. poločas: Vašek - Celba, Meščaninov, Zápotočný, Helešic - Hrubý, Nerad, Ožvolda - Mondek, Urgela, Granečný.

Zbrojovka Brno - Spartak Trnava 1:1 (1:1)
Branky: 41. Škoda - 14. Jirka.
Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Vraštil, Jablonský - Sedlák (46. Buchta), Krejčí - Brigant (46. Přichystal), Škoda (69. Zavadil), Lutonský - Řezníček (63. Růsek). Trenér: Habanec.

Pardubice - Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 57. Edmond.
Dukla: Rada - Kušnír, Šimůnek, Smejkal, Preisler - Hanousek (46. Bezpalec), Brejcha, Považanec (46. Edmond) - Juroška, Holenda, Demeter (46. Miloševič). Trenér: Hynek.

FC Hradec Králové - Prostějov 6:0 (3:0)
3. a 15. Pázler, 21. Mudra, 49. Súkenník z pen., 59. Vlkanova, 61. vlastní Pančochář.
Hradec: Ottmar (46. Lindr) - Holeš, Nosek, Polom, Mudra - Martan, P. Černý, Súkenník, Vlkanova - Žondra, Pázler (50. Shejbal). Trenér: Pilný.

Jihlava - Vlašim 2:3 (1:0)
37. Ikaunieks, 69. Dvořák - 74., 88. z pen. a 90. Hadaščok.
Jihlava: 1. poločas: Rakovan - Kryštůfek, Tlustý, Krejčí - Fulnek, Záviška, Hronek, Zoubele, Popovič - Ikaunieks, Rabušic. 2. poločas: Soukup - Nový, Kryštůfek, Krejčí, Popovič - Hronek, Urblík - Fulnek, Záviška, Novotný - Dvořák. Trenér: Bílek.