S fotbalovou Spartou hrát nesmíte, zakázal rakouský svaz svým klubům

Přípravný zápas Sparty proti Admiře Vídeň se nedohrál. | foto: Petr Šedivý, MAFRA

18 2013
Rakouské fotbalové kluby nesmějí hrát doma přípravná utkání proti Spartě. Je to důsledek chování fanoušků v červencovém přátelském zápase proti Admiře Vídeň v Bad Leonfeldenu.

Zákaz vydal rakouský svaz a platí až do 30. září 2014. Sparta ho tak bude muset brát v úvahu i při plánování přípravy 2014. Rakousko je totiž oblíbenou destinací českých klubů pro letní soustředění.

Křišťálová lupa

"Fanoušci, kteří mají incidenty v zápase s Admirou na svědomí, výrazně poškodili klub i jeho dobré jméno. Sparta se od podobných projevů distancuje," uvedl sparťanský mluvčí Ondřej Kasík.

Co přesně se na začátku července stalo? Sparta hrála přípravu proti Admiře Vídeň. První poločas proběhl bez vážnějších excesů, ale přibližně v 57. minutě někdo hodil k hrací ploše petardu. Ta dopadla blízko sparťanského kustoda Davida Matěky a pomezního rozhodčího. Oba byli v šoku, ale v pořádku. Sudí následně zápas za stavu 1:1 ukončili.

"Jeden divák překazil ostatním dobrý zápas," komentoval to tehdy vedoucí sparťanského mužstva Miroslav Baranek.

Spartu už dřív potrestala česká disciplinárka - klub musel zaplatit 100 tisíc korun. Teď na zápas zareagovala i rakouská strana, která vydala zákaz pro své kluby.

Témata: Praha, Sparta