Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obří fronty na Chelsea. Fanoušci Sparty čekali v mrazu i několik hodin

MÁME JE Sparťanští fanoušci ukazují lístky na Chelsea, na které museli vystát frontu. | foto:  Petr Topič, MAFRA

21 2013
Vstávalo se brzy, už v půl šesté ráno se z Prostějova vyráželo do Prahy. Nikoliv za památkami metropole, dlouhá štreka měla pro profesionálního vojáka z Hané jediný cíl: vystát si frontu před stadionem fotbalové Sparty a získat lístky na zápas Evropské ligy se slavnou Chelsea.

Lístky se v pondělí začaly prodávat zatím jen pro držitele permanentek a klubových karet. Těmto šťastlivcům budou vstupenky rezervovány do sobotní osmnácté hodiny, teprve příští pondělí půjdou do volného prodeje.

"Zatím se nedá odhadnout, kolik vstupenek bude pro veřejnost k dispozici, protože nevíme, kolik permanentkářů využije možnost předprodeje," říkal v pondělí v poledne klubový mluvčí Ondřej Kasík.

Soudě dle zájmu to pro "nepermanentkáře" vypadá vcelku bledě. V tu samou chvíli, kdy Kasík mluvil, se před zákaznickým centrem stadionu vinul mohutný dav zájemců: táhl se směrem k ulici Milady Horákové, pak se zkroutil, takže se tvarem podobal obřímu písmenu "L", a zabočil na chodník, kde pokračoval vodorovně s tramvajovými kolejemi. Stejně početná a dlouhá fronta byla o pár metrů dál i u druhého okénka s lístky, odhadem mohlo být v tu chvíli před stadionem klidně 600 lidí.

Z tohoto zájmu se dá usuzovat, že mnoho lístků pravděpodobně do volného prodeje nepůjde, je poměrně snadno představitelné, že dostupné lístky zmizí prakticky už během pondělí.

Jistotu, že velké utkání na vlastní oči uvidí, měli lidé, kteří před sparťanskou arénou stáli okolo poledne. Přesto někteří zájemci neponechali nic náhodě a obklopili pokladny už několik hodin před jejich otevřením. Prodej začínal v deset dopoledne, ale už v době, kdy prostějovský voják z povolání, který nechtěl uvést své jméno, vyrážel z Moravy, tvořily se před kasami první hloučky čekajících. V nevlídném a mrazivém počasí měli někteří z nich po ruce i něco ostřejšího pro zahřátí.

Sparťanský fanoušek ukazuje lístek na Chelsea. O zápas Evropské ligy je mezi

Sparťanský fanoušek ukazuje lístek na Chelsea. O zápas Evropské ligy je mezi lidmi obrovský zájem.

"Já si panáka dát nemůžu, protože jsem autem, ale ono to stejně moc nepomáhá," vykládal muž z Prostějova, který v pondělí v uniformě nesloužil vlasti. "Vzal jsem si kvůli lístkům dovolenou, tohle jsem nemohl propást. Mám klubovou kartu a beru lístky i pro známé, chci čtyři za 2 200 korun."

Právě čtyři vstupenky na osobu jsou limitem. Pokud někomu nevyhovuje cenové pásmo, které plyne z jeho permanentky, může si je vyměnit za jiné (a jeho původní pak bude následně uvolněno pro prodej). Nabízené ceny lístků jsou v rozmezí 950 až 2 950 korun, přičemž držitelé permanentek mají slevu 30 až 40 procent.

Utkání před zcela jistě vyprodaným stadionem vypukne 14. února v 19 hodin.

Těší se na něj i Jan Kolář, který to měl do fronty blíž než fanoušek z Prostějova, neboť je přímo z Prahy. O kousek blíž to měl i k získání lístků, protože ve frontě stál před mužem z Moravy. "Teplo tady zrovna není, to nebudu lhát," smál se mladík, který si pro ukrácení chvíle četl knihu.

Odpoledne dav zájemců přece jen lehce opadl, ale fronta byla stále. Sparta pořádá i zájezd na odvetu do Londýna, jež je naplánovaná na 21. února od 21 hodin: letecký zájezd je k mání za 9 990 korun, autobusový za 3 990 a samostatná vstupenka stojí 950 korun. Prodej zájezdů bude probíhat v zákaznickém centru na Letné a ve vybraných pobočkách CK Alexandria.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze