Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sparta odsoudila násilnosti, hráči děkovali na doporučení pořadatelů

Sparťanský záložník Tiémoko Konaté (vpravo) se snaží prosadit přes bránícího hráče Slovanu Bratislava Nicolase Gorosita. | foto: ČTK

24 2014
Vedení fotbalové Sparty odsoudilo čtvrteční násilnosti fanoušků během zápasu Evropské ligy na stadionu Slovanu Bratislava. Zároveň vysvětlilo, že hráči děkovali svým příznivcům na doporučení bezpečnostních složek.

Sparta na čtvrteční události reagovala v oficiálním prohlášení, které vydala na svých internetových stránkách.

„Vedení AC Sparta Praha, realizační tým a hráči odsuzují násilnosti, které vedly k přerušení utkání UEFA Evropské ligy ŠK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha,“ začíná komuniké.

Úřadující český mistr připomněl, že jeho zástupci byli v Bratislavě na bezpečnostní poradě už čtrnáct dnů před zápasem a na této schůzce upozorňoval na možná bezpečnostní rizika.

Zástupci klubu nyní čekají na zprávu delegáta zápasu. Ta bude důležitá i pro disciplinární komisi Evropské fotbalové unie UEFA, která případ bude projednávat. Tvrdé tresty hrozí jak Slovanu, tak Spartě.

Fotogalerie

„Chování části našich fanoušků, kteří se na stadionu projevovali násilně, odsuzujeme. Nic takového si v ochozech nepřejeme. Jsme rádi, že drtivá většina našich příznivců se soustředila na podporu mužstva a nechovala se v rozporu s dobrým chováním,“ řekl trenér Vítězslav Lavička.

Sparta rovněž vysvětlila, proč hráči na dálku fanouškům poděkovali: „Mužstvo po skončení utkání na doporučení bezpečnostních složek na stadionu vyšlo krátkým potleskem poděkovat sektoru svých příznivců za podporu. Podle zástupců organizačního týmu se jednalo o postup, který přispěl ke stabilizaci situace po závěrečném hvizdu. Poděkování ze strany hráčů a realizačního týmu mířilo pouze k fanouškům, kteří se nedopouštěli žádných násilností a výtržností.“

„Vím, že tady bylo hodně fanoušků a problémy zdaleka nedělali všichni. Ale my taky hrajeme v jedenácti a když to někdo zkazí, tak to bohužel zkazí všem,“ poznamenal kapitán David Lafata po zápase.

Emoce rovněž vyvolal příspěvek záložníka Lukáše Váchy na Twitteru. „Vítězství na hřišti i v hledišti,“ napsal a později tweet smazal.

„Násilí na stadionech neschvaluju ani já, ani nikdo jiný v týmu. Po utkání jsem na sociálních sítích poděkoval za podporu fanouškům, kteří přijeli slušně fandit. Rozhodně jsem to nemyslel tak, že schvaluji jakoukoli formu agresivity,“ vysvětlil Vácha. „Je mi líto, pokud si to někdo vyložil jinak.“

Zápas Slovan Bratislava - Sparta (0:3) byl na konci prvního poločasu kvůli potyčkám fanoušků obou táborů přerušen. Hrozilo ukončení utkání, ale po čtyřiceti minutách se pokračovalo.

„Informace, které máme, hovoří o tom, že situaci vyeskalovala skupinka fanoušků hlásící se ke Slovanu Bratislava. Ti se natlačili za sektor našich fanoušků,“ dodal sparťanský tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze