Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pod obří tribunou trénovalo jen sedmnáct sparťanů. Zraněný je i Mazuch

Ondřej Mazuch se Spartou do Villarrealu neodcestoval. | foto:  Michal Šula, MAFRA

6 2016
Villarreal (Od našeho zpravodaje) - Zdravotní trable několika hráčů komplikují fotbalové Spartě utkání ve Villarrealu ještě výrazněji, než se zdálo. Předzápasový trénink absolvovalo sedmnáct hráčů, z toho tři brankáři - takže ve čtvrtek bude mít trenér Ščasný k dispozici zřejmě jen čtyři náhradníky do pole.

„Ráno jsem zapomněl zmínit, že s námi kvůli zranění neodletěl ani Ondra Mazuch,“ říkal Ščasný na tiskové konferenci v malinkém tiskovém středisku, kde klimatizace jela naplno a ač bylo venku třiadvacet stupňů, novináři oblékali bundy.

Absence stopera Mazucha, který si natáhl sval v prohraném utkání na Slovácku, jen stvrdila, že Sparta nepřicestovala do Španělska v ideálním stavu. Chybí také Vácha a Jiráček, Zahustel má na ruce gyps a hrát určitě nebude.

A problémy mají i další. K tréninku vyběhlo jen čtrnáct hráčů do pole, navíc Julišovi s Krejčím a brankáři Bičíkovi svítily pod koleny bílé tejpovací pásky. Stoper Holek měl dokonce obvázanou celou nohu od kolene dolů.

„V tuto chvíli mě nic nelimituje a doufám, že to tak bude i po tréninku,“ prohodil optimisticky. „Trénuju už asi tři nebo čtyři dny.“

Kdyby nemohl nastoupit ani on, byl by to pro Spartu velký problém. To uznává i Ščasný. „Mario je ten hráč, na kterého čekám nejvíc. Uvidíme, jestli bude stoprocentní,“ přemítal. „Rozhodnu se podle tréninku, potřebuji mít představu, jestli jsou ti hráči, kteří mají problémy, schopni podat plnohodnotný výkon.“

Odhadovat, v jaké sestavě Sparta nastoupí, to je nesnadný úkol. Ščasný může sáhnout ke hře na tři obránce, druhou variantou je rozestavení 4-5-1. Vzhledem k tomu, že Marečka potřebuje ve středu pole a Zahustel je mimo hru, je otazníkem hlavně pozice na pravém kraji hřiště.

Teoreticky by měla nejlépe sedět mladému Kadlecovi, ale zvládl by tak těžký zápas? To asi Ščasný riskovat nebude. Pokud vsadí na tři stopery, podél pravé lajny by mohl kmitat Konaté, případně Fatai.

Z prvních patnácti minut tréninku, které mohou tradičně novináři sledovat, se taktické záležitosti vypozorovat nedaly. Zato si nešlo nevšimnout obří tribuny za jednou z branek - její přistavěné patro je údajně nejvyšším bodem ve městě.

Až se ve čtvrtek večer stadion zaplní, bude to zřejmě pořádný hukot - na tribunách i na hřišti. Jak v něm sparťané obstojí?

Autor:


Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.czmobilní verze