Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalová show ve vesmírném korábu

15 2006
Mnichov - Alessandro del Piero si foukal do rukávů, aby se aspoň trochu ohřál. Ve studeném betonovém sále pořádně prokřehl. Firma Adidas představila nové kopačky a „božský Alex“ byl hlavní postavou. „Když jsem jako kluk dostal první kopačky, oči mi zářily štěstím,“ vzpomínal.

Rudě osvětlená mnichovská Allianz Arena, v níž začne za 114 dní mistrovství světa, zářila v pondělí do dálky jako vesmírný koráb. Uvnitř se konala velká sláva. Dorazilo dvanáct výborných fotbalistů ze všech koutů světa: elitní střelci Trezeguet, Pizarro a Forlán nebo brazilský obránce Zé Roberto. A taky Del Piero, legenda z Juventusu Turín.

Show začíná. Ohňostroj barev, dunící hudba a čtyři luxusní porsche, znichž hráči vystoupili. Na malém hřišti se zeleným kobercem se honili při slalomu s míčem, pózovali fotografům a mluvili s novináři.

O 600 kilometrů dál, v Berlíně, kde se bude hrát finále šampionátu, zase nachystala pompézní den společnost Nike. S hvězdami Figem, Van Nistelrooyem a Adrianem představila nové reprezentační dresy.

Zatímco fotbalisté se na šampionát teprve budou chystat, sportovní firmy jdou do boje už teď. Předhánějí se v nápadech i prezentaci.

„Dámy a pánové, Alessandro del Piero,“ halasil moderátor v Mnichově. Italský hezoun se tvářil nesměle, přitom byl největší hvězdou večera. Rázná manažerka Antonie ho vodila jako pejska od kamery ke kameře. Měla rozpis, kam všude Del Piero musí, všechno rozpočítané na minuty. Když někdo žádal o otázku navíc, temperamentní dáma zvýšila hlas: „Tak mě zabij, ale já fakt nemůžu.“

Del Piero si pokaždé složil ruce na prsa a poslouchal stále stejné otázky: Vyhraje Juventus titul? Kdo je pro vás favoritem mistrovství světa? A budete na šampionátu hrát?

Po 150 minutách už byl unavený. Udělal poslední rozhovor, zvedl se, prošel sálem a ztratil se na chodbě. A to ještě musel zpátky do Turína.

Autoři:


"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze