Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté před posledními zápasy: slavnostní večeře i návštěva premiéra

Premiér Bohuslav Sobotka přivítal v Kramářově vile českou fotbalovou reprezentaci. | foto: ČTK

6 2015
V pondělí večer sraz v Praze a slavnostní večeře, den nato návštěva u premiéra Bohuslava Sobotky a první trénink. Program české fotbalové reprezentace před závěrečnými dvěma zápasy kvalifikace mistrovství Evropy je díky jistému postupu na šampionát jiný než obvykle.

Fotbalisté mohou jít do závěrečných dvou zápasů proti Turecku (10. října na Letné) a Nizozemsku (13. října v Amsterdamu) v klidu. Hrají už jen o to, jestli na závěrečný turnaj postoupí z prvního, nebo druhého místa.

Nominace

Třiadvacet vyvolených pro zápasy proti Turecku a Nizozemsku

Brankáři: Petr Čech, Tomáš Vaclík, Tomáš Koubek

Obránci: Pavel Kadeřábek, Theodor Gebre Selassie, Marek Suchý, Michal Kadlec, Václav Procházka, Filip Novák, Tomáš Kalas

Záložníci: Vladimír Darida, Ladislav Krejčí, Bořek Dočkal, David Pavelka, Jiří Skalák, Josef Šural, Jaroslav Plašil, Milan Petržela, Martin Frýdek, Jan Kopic

Útočníci: David Lafata, Milan Škoda, Tomáš Necid

I proto je jejich program trochu jiný než obvykle, kdy je většinou čekají jen tréninky, setkání s novináři a sponzorské aktivity.

Reprezentace se sešla v pondělí po páté hodině odpoledne. Následná slavnostní večeře se nesla v duchu oslav postupu na mistrovství Evropy, které příští rok v červnu uspořádá Francie.

„Večeře trvala asi dvě hodiny. Bylo to příjemné,“ popisoval brankář Tomáš Vaclík, jeden z třiadvaceti nominovaných hráčů.

V úterý reprezentanty i členy národního týmu přijal premiér Sobotka. V Kramářově vile dal každému odznáček českého lva do klopy. Národní tým mu naopak věnoval zarámovaný dres Vladimíra Daridy, jehož gól proti Lotyšsku postup na Euro definitivně stvrdil.

„Pozval jsem nejen hráče, ale i všechny lidi, kteří týmu vytvářejí zázemí, abych jim poděkoval za to, co se jim povedlo. V dnešní době, kdy nás bombardují spíše špatné zprávy vzhledem k tomu, co se děje v Evropě a kolem ní, každý sportovní úspěch potěší. A tohle je velký úspěch pro celý český sport,“ řekl předseda vlády Sobotka podle ČTK.

Obránce Michal Kadlec ještě před plánovanou prohlídkou vily řekl: „Je to zpestření i zážitek. Sem se člověk jen tak nedostane. I vyhlídka na Prahu je nádherná. Je to taková kulturní vložka v našem programu.“

„Do Kramařovy vily se člověk jen tak nedostane. Pan premiér nám poděkoval za reprezentaci a slíbil, že nám bude fandit i dál,“ poznamenal Vaclík.

V 16:30 začal v Praze na Strahově první trénink. Příprava vyvrcholí v sobotu, kdy i zápas proti Turecku se ponese ve slavnostním duchu. K vidění bude třeba obří choreografie - na protilehlé tribuně by měli fanoušci vytvořit z barevných kartónů státní znak a zkratku „CZE“.

„Věřím, že vítězné choreo přinese i vítězství nad Tureckem. Podpora fanoušků, kterým musím znovu poděkovat za skvělou atmosféru v průběhu celé kvalifikace, bude zapotřebí, i když jsme si postup na šampionát už zajistili,“ podotkl trenér Pavel Vrba, když vítězný návrh zhlédl.

Návrh choreografie, jak by měla vypadat v zápase Česko - Turecko.

Návrh choreografie, jak by měla vypadat v zápase Česko - Turecko. Foto: Gambrinus

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze