Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Starost pro reprezentaci: Kolář dorazil na sraz s pochroumaným ramenem

DALŠÍ ZRANĚNÝ. Záložník Daniel Kolář dorazil na sraz reprezentace s pochroumaným ramenem. Zůstane s týmem? | foto: Reuters

30 2015
Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba možná bude muset udělat změnu v nominaci na kvalifikační zápasy proti Kazachstánu a Lotyšsku. Ofenzivní záložník Daniel Kolář dorazil na sraz národního týmu s pohmožděným ramenem. Ostatní hráči by měli být v pořádku, ale některé ještě v neděli čekají zápasy ve svých klubech.

„Dan Kolář to půjde zkusit a potom se rozhodne, jestli bude pokračovat, nebo povoláme dalšího hráče z širší nominace. Kvůli bolesti nemůže jít do kontaktu. Naštěstí magnetická rezonance ukázala, že to nebude dlouhodobé zranění, ale po týdnu nebo deseti dnech by mohl být v pořádku. Uvidíme, jak se bude cítit,“ uvedl trenér národního týmu Pavel Vrba.

A pokračoval: „Kdybychom museli změnu v nominaci udělat, tak bychom povolali ofenzivního hráče. Nemusí to být nutně typologicky podobný hráč jako Dan Kolář. Toho můžeme nahradit z hráčů, kteří už v nominaci jsou. Přemýšlíme o hrotovém útočníkovi. Může se stát, že v závěru zápasu změníme rozestavení a budeme chtít hráče, který bude mít ve vápně větší sílu.“

Hrotový útočník přichází v úvahu i proto, že aktuálně jsou v týmu jen David Lafata a Milan Škoda.

Mezi náhradníky jsou útočníci Libor Došek, Matěj Vydra a Roman Bednář, ze záložníků se do širšího výběru dostali Jan Kovařík, Milan Petržela, Jakub Rada, Martin Pospíšil, Ondřej Petrák a Martin Zeman.

Jde o komplikaci i z toho důvodu, že už v původní nominaci chybělo vinou zdravotních komplikací několik důležitých záložníků. Tomáš Rosický, Jaroslav Plašil a Lukáš Vácha léčí zraněná kolena. Stejně jako Václav Pilař, jenž může nastupovat na pravé i levé straně středové řady.

Reprezentace se sešla v neděli dopoledne v NH Hotelu na pražském Smíchově, kde během srazů pobývá už tradičně. Zatím dorazili jen hráči z české ligy, která tento víkend měla přestávku (hrál se domácí pohár). Fotbalisté ze zahraničí budou přijíždět postupně až do pondělí.

„Musím poděkovat fotbalové asociaci, že se tento víkend na rozdíl od zbytku Evropy nehrála liga. Jsme rádi, že jsme se mohli sejít už v neděli,“ poznamenal Vrba.

Sportovní soupravy už nafasovali i všichni čtyři úplní nováčci - brankář Tomáš Koubek a záložníci Jiří Skalák, David Pavelka a Martin Frýdek.

„Máme v týmu dost mladých hráčů. Proto se i v tréninku budeme vracet k určitým věcem, které pak budeme chtít předvádět v zápasech,“ řekl Vrba. „Věřím, že hráči v nominaci mají formu. Hodně z nich to prokázalo v Evropské lize, ve které Plzeň, Sparta a Liberec zvládly kvalifikaci. Noví hráči prokazují kvalitu a nemusíme se toho bát.“

Reprezentace bude trénovat v Praze do středy, kdy se přesune do Plzně. Ve čtvrtek ji čeká zápas proti Kazachstánu. O den později se odletí do Lotyšska, kde ji čeká utkání v neděli.

V sázce je postup na mistrovství Evropy 2016, které pořádá Francie. Česko je v kvalifikační skupině A na postupovém druhém místě - dva body za vedoucím Islandem a tři body před třetím Nizozemskem.

Přímo postoupí nejlepší dva týmy z každé skupiny plus nejlepší mužstvo na třetích místech. Na ostatní reprezentace, které skončí třetí, zbude listopadová baráž.

Autor:


Česká spořitelna, a.s.
Náborová podpora pro region Severozápadní Čechy

Česká spořitelna, a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 24 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze