Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalová reprezentace se nejspíš vrátí do Uherského Hradiště

Čeští fotbaloví reprezentanti se zřejmě proti San Marinu představí v Uherském Hradišti. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

9 2009
Podruhé v historii se zřejmě na východní Moravě představí česká fotbalová reprezentace. Hostit ji znovu bude městský stadion v Uherském Hradišti.

A zatímco před třemi lety to byla proti Srbsku "pouhá" příprava spojená s dojemným loučením kapitána Pavla Nedvěda s reprezentační kariérou, tentokrát se na Slovácku má odehrát ostrá bitva o postup na mistrovství světa.

Česku patří po šesti odehraných zápasech až čtvrtá pozice, a tak si ani ve středu 9. září proti fotbalovému trpaslíkovi ze San Marina nemůže dovolit zaváhání.

"Náš stadion splňuje reprezentační normy, je útulný a pro takové utkání je ideální," domnívá se ředitel slováckého klubu Vladimír Krejčí.

Původním pořadatelem zápasu přitom měl být brněnský stadion v Srbské ulici, na kterém se mají i kvůli tomu montovat nové sedačky.

"Na utkání existuje řádně uzavřená smlouva, kterou nám zatím svaz nevypověděl," upozornil mluvčí brněnského klubu Pavel Veselý.

Co za změnou stojí? Na konci června byl zvolen předsedou Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek a předevčírem se také stal dočasným trenérem reprezentace.

"Na jeho návrh výkonný výbor v úterý schválil záměr jednat o změně místa. Musí se prověřit, jestli je změna průchodná," vysvětluje tiskový mluvčí ČMFS Václav Tichý.

Fotbalovými volbami navíc Brno přišlo o sílu ve svazovém zákulisí, protože zkušený Radek Bělák ztratil pozici ve výkonné výboru.

Naopak slovácký ředitel Krejčí našel s novým svazovým vedením společnou řeč. "Pokud to dopadne úspěšně, bude to jenom dobře pro celý slovácký region," ujišťuje Krejčí.

Hlavní argument je jasný: zatímco Uherské Hradiště má od podzimu 2003 krásný fotbalový stánek s veškerým komfortem, brněnský stadion je spíš trpěným příbytkem zdejších fotbalistů. Navíc ani "plný dům" tam nevytvoří kdovíjakou atmosféru.

"V Hradišti se reprezentační týmy vždycky cítily dobře. Je tam lepší fotbalové zázemí, stejně tak divácké. Současný brněnský stadion je naopak stále braný spíš jako provizorium," říká Tichý.

Jasno o místě konání zápasu musí být do 21. července, kdy se znovu sejde výkonný výbor. "Pak už nebude na nic čas," dodal Tichý.

Do té doby jsou předčasné otázky na způsob prodeje vstupenek i případné drobné úpravy stadionu. "To už jsou ryze provozní záležitosti, tak daleko zatím nejsme," uzavřel Krejčí.Najdete na iDNES.czmobilní verze