Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický a spol. začnou na Itálii trénovat ještě před oficiálním srazem

Čeští fotbalisté se začnou připravovat ještě před oficiálním srazem. | foto: Michal DoležalČTK

21 2013
Některé fotbalové soutěže v Evropě už skončily nebo se jejich závěr blíží, ale čeští reprezentanti ještě dovolenou nemají. V pátek 7. června je čeká důležitý kvalifikační zápas proti Itálii. A tak spolu začnou trénovat ještě před oficiálním srazem.

"Vlastně až polovina týmu by dva týdny netrénovala, což by nebylo optimální. Proto jsme se rozhodli, že hráčům připravíme tréninkový cyklus, do kterého se mohou zapojit po splnění klubových povinností. A musím říct, že hráči se k tomu postavili výrazně pozitivně," uvedl manažer reprezentace Vladimír Šmicer pro internetové stránky fotbalové asociace.

Příprava začne už v pondělí 27. května. Na prvních trénincích by se měli hlásit Tomáš Rosický, Petr Jiráček, Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec či Tomáš Sivok. Následovat budou Tomáš Hübschman, Marek Suchý a další.

Hráči z české ligy se připojí až na oficiálním srazu v neděli 2. června. Den před tím je totiž na programu poslední kolo ligy.

Tento termín se týká například také záložníka Jaroslava Plašila, kterého v Bordeaux čeká finále Francouzského poháru.

Čeští fotbalisté se budou připravovat na utkání proti Itálii, které je na programu 7. června. V kvalifikaci o mistrovství světa 2014 potřebují bodovat, aby zvýšili své šance na postup.

Vstupenky na zápas, který se bude hrát v Praze na Letné, jsou ještě k dispozici. Nejlevnější vyjdou na 390 korun, nejdražší na 1 790 korun.

Podobný model jako český národní tým zvolila také Itálie, která si dokonce vyjednala na 31. května přípravný zápas proti San Marinu.

"Italy navíc čeká po utkání s námi účast na Poháru FIFA, a tak dva týdny do našeho vzájemného duelu pojímají jako typické soustředění na turnajovou akci," dodal Šmicer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze