Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Limberského paráda i boj o míče. Reprezentace otevřela trénink

2 2015
Plzeňským stadionem ve Štruncových sadech zněl potlesk stovek fotbalových fanoušků, přestože se tam ve středu večer žádný zápas nehrál. Česká reprezentace po čase znovu otevřela trénink, který na tribuně sledovaly přibližně dva tisíce diváků.

Obránce David Limberský si počkal na centr z pravé strany a v pokutovém území ho z voleje patičkou poslal do sítě.

Fanoušci chvíli nevěřícně koukali a pak spustili jásot. Parádní gól! Limberský, jenž v Plzni dělá kapitána ligového týmu, jim na dálku pokynul: „Ten byl pro vás!“

Byla to jedna z posledních akcí, kterou fotbaloví reprezentanti na tréninku předvedli. Z útrob stadionu vyběhli zhruba ve čtvrt na sedm a hned zvědavě pokukovali, kolik fanoušků na trénink dorazilo. Loni, před listopadovým zápasem proti Islandu, to byly čtyři a půl tisíce.

Vstupenky ještě jsou, k vidění bude Zlatý míč

Ve středu odpoledne zbývalo na čtvrteční zápas přibližně 900 vstupenek. V prodeji budou až do 15:00 na internetových stránkách vstupenky.fotbal.cz, zbývající lístky budou k dostání před utkáním na pokladnách přímo na stadionu.

Duel je věnovaný památce Josefa Masopusta, jenž nedávno zemřel. V restauraci Na Spilce bude od 16:30 vystaven originál Zlatého míče, který bývalý záložník za rok 1962 vyhrál.

Pro fanoušky je na čtvrtek připravený bohatý program. V 15:00 se na nádvoří pivovaru Gambrinus otevře fanzóna a přímo na stadionu bude během utkání probíhat "výzva v hlasitosti fandění". Pokud diváci hlasitým fanděním překročí hladinu zvuku 107 decibelů, dostane každý fanoušek plechovku Pepsi.

Tentokrát v Plzni fandily asi dva tisíce diváků. Jde o odhad, protože přesný počet určit nejde. Na trénink byl vstup zdarma, bez lístků, takže turnikety fanoušky nesčítaly.

„Tohle je akce hlavně pro fanoušky. My hráči se připravujeme pořád stejně - na otevřeném i zavřeném tréninku. Ale pro fanoušky je to událost, kdy mají možnost vidět tým i během tréninku. Nahlédnout, jak to vypadá,“ poznamenal brankář Petr Čech.

Zkušený gólman povede o den později od 20:45 český národní tým jako kapitán proti Kazachstánu. Zápas může přiblížit reprezentaci k postupu na mistrovství Evropy 2016.

Ve středu večer čekal fotbalisty poslední ostrý trénink. Když na hrací plochu přišli i trenéři a slyšeli potlesk, hlavní kouč Pavel Vrba ukazoval na svého asistenta Karla Krejčího, jenž je zároveň hlavním trenérem Viktorie Plzeň.

„Trénink jsem otevřel kvůli Karlu Krejčímu, aby mu Plzeň poděkovala, že postoupila do Evropské ligy,“ vtipkoval na tiskové konferenci Vrba, jenž se po tréninku srdečně zdravil s plzeňským generálním manažerem Adolfem Šádkem. Vždyť právě tady, ve Štruncových sadech, zažil dva ligové tituly a dva postupy do Ligy mistrů.

Fanoušci ocenili každou vydařenou akci. Když hráči při rozcvičování běželi před hlavním tribunou, hned se ozval potlesk. Stejně jako později, když už došlo na fotbal - každý gól znamenal aplaus.

„Češi! Češi! Češi!“ nesměle se ozývalo během modelového zápasu, z něhož však sestava na čtvrteční zápas vyčíst nešla.

Po hodince trénink skončil. Hráči ještě kopli do hlediště deset míčů. Fanoušci, kteří je chytili, dostali za odměnu lístky na utkání. O balony se na tribuně strhla „bitva“ a z hrací plochy všechno pobaveně sledovali hráči.

Reprezentační trenér Pavel Vrba (vlevo) a brankář Petr Čech na tiskové...

Reprezentační trenér Pavel Vrba (vlevo) a brankář Petr Čech na tiskové konferenci.

Otevřený trénink den před zápasem sice není úplně obvyklý, ale česká reprezentace tento vstřícný krok k fanouškům občas dělá.

Nejvíc lidí přišlo loni v listopadu právě v Plzni, kdy trénink před utkáním proti Islandu sledovaly čtyři a půl tisíce lidí. Parádní atmosféra pak panovala i během zápasu (2:1).

Šlo o nový rekord na tréninku české reprezentace. V roce 2003, ještě za časů Karla Brücknera, přišly v Olomouci tři až čtyři tisíce fanoušků.

Národní tým otevřel předzápasový trénink také loni v září před utkáním proti USA (0:1). Tehdy dorazilo na Letnou několik set fandů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze