Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Konkurenti na druhých místech dusí šance českých fotbalistů na postup

Česká reprezentace už musí sledovat i výsledky v ostatních skupinách. | foto:  Michal Šula, MAFRA

9 2013
Čeští fotbalisté už si nemůžou všímat jen sami sebe, ale také soupeřů v dalších kvalifikačních skupinách. I kdyby se jim totiž podařilo skončit na druhém místě, ještě to automaticky neznamená, že do baráže o postup na mistrovství světa postoupí.

Právo utkat se napřímo o šampionát bude mít osmička nejlepších z druhých míst (celkem je devět skupin). Propočty, jak se čeští fotbalisté mohou umístit na druhém místě, najdete zde.

Ve srovnání s konkurenty a potencionálními adepty na druhé příčky svých skupin si Češi nevedou extra slavně. Při pohledu na tabulky týmů, které bojují o druhou pozici, je tým trenéra Michala Bílka ve spodní části pořadí.

Tabulky kvalifikačních skupin

Bude tedy v ideálním případě muset vyhrát jak v Itálii, tak v Bulharsku. V takovém případě by dosáhl na 12 bodů, což by už teď nestačilo na Chorvatsko a Řecko.

Zápas s Maltou nic neřeší - výsledky s posledními týmy tabulky se totiž do pořadí druhých nezapočítávají (neplatí pro skupinu I, kde je jen pět účastníků).

V tabulce týmů z druhých míst tak budou mít všichni započítáno 8 zápasů. Propočty se ještě můžou změnit: ve třech skupinách (F, G, H) se čeká napínavý boj o první místo, může se také měnit pořadí na posledním místě (A, F). Jinde už by to bylo velké překvapení.

Aktuálně druhé týmy (bez zápasů proti nejhoršímu)
TýmSkupinaZápasyBody
1. ChorvatskoA717
2. ŘeckoG613
3. RuskoF612
4. FrancieI611
5. RumunskoD610
6. Černá HoraH69
7. ŠvédskoC58
8. BulharskoB67
9. Česko (je až třetí)B66
10. NorskoE55
Týmy s nadějí na druhé místo
TýmSkupinaZápasyBody
UkrajinaH611
IslandE610
SlovenskoG58
MaďarskoD68
RakouskoC68
AlbánieE67
PolskoH67
ArménieB56
IzraelF56
DánskoB66
SlovinskoE66
IrskoC55
TureckoD54
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze