Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přemluvte Plzeň, Vrba je nejvhodnější kandidát, myslí si experti

Trenér Pavel Vrba je podle odborníků nejvhodnější kandidát na pozici reprezentačního trenéra. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

11 2013
Kdo bude novým trenérem fotbalové reprezentace? Jmen existuje hodně, ale opravdu vhodných kandidátů až tolik není. "Hledání nového kouče nebude legrace," přemítal bývalý výtečný útočník Ladislav Vízek i další oslovení odborníci.

Ladislav Vízek

bývalý reprezentant

Někdejší fotbalový reprezentant Ladislav Vízek

Někdejší fotbalový reprezentant Ladislav Vízek

"Všichni si přejou Vrbu, ale byl by blázen, kdyby z pohodového týmu odešel do reprezentace. Jen ať se kvalitní trenéři přihlásí a předseda Pelta vybere. Taky se hodně mluví o Zdeňku Zemanovi. Ten by mi nevadil, protože preferuje útok, což nároďáku chybí. Ale jinak jsem proti zahraničním trenérům. Myslím, že doma jich máme dost. Jen vybrat toho pravého."

Ondrej Chovanec

fotbalový agent

Ondrej Chovanec

Fotbalový agent Ondrej Chovanec

"Nejvhodnějším kandidátem by byl Pavel Vrba, ale toho Plzeň nepustí. Odškrtávat můžeme i další jména - Karel Jarolím má lukrativní smlouvu, přes předsedu Peltu je neprůchodný Ivan Hašek a o Zdeňku Zemanovi zase Pavel Nedvěd řekl, že je to spíš trenér pro klub. Nakonec to dopadne tak, že osloví Jozefa Chovance, ale ten by to u novinářů a fanoušků měl stejně složité jako Míchal Bílek.

Osobně si myslím, že vhodnými kandidáty by byli Dušan Uhrin mladší, který je mezi novináři nedoceněný, a Jakub Dovalil. Ten úspěšně vede jedenadvacítku a navíc mu spousta hráčů prošla rukama, takže většinu z nich zná. Oba by reprezentaci zvládli."

Jiří Novotný

bývalý reprezentant

Jiří Novotný, hráč fotbalového týmu Sparta Praha (2002)

Jiří Notovtný

"Kandidátem číslo jedna je asi nejenom pro mě Pavel Vrba. A když ho Plzeň nepustí, tak Zdeněk Zeman. Moc vhodných kandidátů v Česku není. Musí to být osobnost, mít zkušenosti a národní tým posunout dál. To si myslím, že by se Zemanovi mohlo podařit. Navíc je neokoukaný."

Petr Švancara

ligový útočník

Petr Švancara

Fotbalový útočník Petr Švancara

"Vidím jen jednoho kandidáta - Pavla Vrbu, kterého lidé z vedení asociace prostě musí přemluvit. Respektovali by ho hráči i fanoušci. Navíc by mohl znovu nakopnout Václava Pilaře nebo Petra Jiráčka, které už dřív trénoval. Kdyby ho klub nechtěl uvolnit, tak bych navrhoval, ať klidně trénuje jak Plzeň, tak reprezentaci.

Myslím, že by to šlo skloubit. Musel by si vytvořit schopný realizační tým, kde by bylo klidně o dva asistenty víc. Pavel Vrba by pak nemusel mít s týmem tolik práce. Tohle řešení by mi nevadilo, protože další takhle schopní kandidáti tady prostě nejsou."


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze