Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jako filmové hvězdy. Fotbalisté kráčeli do hotelu po červeném koberci

8 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Bylo krátce před tři čtvrtě na dvě, když dole na ulici zavrčel motor autobusu. Ten už za pár vteřin stál na prostranství před hotelem Chateau Belmont a po chvilce se z něj začali trousit chlapíci v dobře padnoucích oblecích. Česká fotbalová reprezentace dorazila do Tours.

Kromě krásného slunečného počasí ji vítal také nastoupený hotelový personál, který už několik minut před příjezdem očekávaných hostů nacvičoval uvítání v češtině. „Vítejte v Tours,“ burácel několikrát hlouček zaměstnanců.

Ti přišli fotbalisty přivítat v oblecích, kuchaři měli na sobě rondony. A bylo znát, jakou událost pro ně příjezd hostů z Česka představuje.

Na stříšku hotelu připevnili transparent s nápisem „Bienvenue à la République Tchéque“, na zdi hotelu zase visela velká cedule naznačující, kdo tu bude minimálně dva týdny doma: The residence of the czech football team.

Fotogalerie

Aby bylo uvítání ještě slavnostnější, propojoval dvě části hotelu čerstvě natažený červený koberec, po kterém fotbalisté kráčeli pod dohledem novinářů do svých pokojů - skoro jako filmové hvězdy na festivalech.

Let z Prahy do Tours proběhl bez komplikací, stejně jako krátká cesta autobusem na hotel, takže hráčům nic nekazilo dobrou náladu. Naopak ji ještě vylepšoval vtipkující masér Eduard Poustka.

„Bon jour,“ zvolal zvesela, když vycházel z předních dveří autobusu. A pak se z legrace pustil do krátké konverzace s místními - ač francouzsky moc neumí, snažil se řeč aspoň věrně napodobovat.

Pohodu by si teď reprezentanti rádi přenesli i na hřiště. První trénink je v Tours čeká ve středu v půl sedmé večer.Najdete na iDNES.czmobilní verze