Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vodu nezastavíme, ale lidem můžeme zvednout náladu výhrou, říká Čech

Čeští fotbalisté při posledním srazu v březnu. (Ilustrační foto). | foto: Tomáš Frait

2 2013
Když v neděli v poledne fotbalista Tomáš Rosický cestou na reprezentační sraz projížděl Prahou přes most nad Vltavou, myšlenky na páteční kvalifikační zápas s Itálií chvílemi ustoupily do pozadí. "Viděl jsem, jak se řeka vylévá z břehů. Je to strašně nepříjemné pro ty, kteří u vody žijí. Šílená situace, já si to vůbec nedokážu představit," řekl zastřeným hlasem.

Ve chvíli, kdy zemi a její obyvatele trápí povodně, fotbalová reprezentace zahájila přípravu na důležitý zápas.

"My budeme dělat svou práci, trénovat a připravovat se na zápas. Ale je mi jasné, že povodně zasáhly celou zemi. Já to beru lidsky. Jaké to musí být, když si postavíte barák a voda vám ho zničí," přemítal kapitán národního mužstva.

"Lidi mají obrovské problémy, prožívají neštěstí, je to pro ně obrovská tragédie," soucítil se všemi postiženými trenér Michal Bílek.

Páteční duel na Spartě je pro fotbalovou reprezentaci vrcholem jara. A také šancí, jak si vylepšit nejen pozici ve skupině a oživiti postupové naděje. Případné vítězství nad loňskými vicemistry Evropy může sloužit k uklidnění napjaté situace mezi týmem a fanoušky, kteří jsou na hráče a trenéra naštvaní. Jenže bude mít národ vůbec náladu na fotbal?

"Pokud by se počasí nezlepšilo, tak bychom mohli mít taky poloprázdný stadion, což bychom nechtěli. Chápu, že myšlenky na fotbal mohou jít kompletně stranou. My tu vodu nezastavíme, můžeme lidem jen zvednout náladu tím, že porazíme Itálii," poznamenal brankář Petr Čech.

"Snad voda co nejdřív ustoupí. Věřím, že i v této těžké době si fanoušci cestu na stadion najdou," dodal trenér Bílek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze