Kanonýr Lafata si připsal premiérovou branku v dresu Sparty

25 2013
Fotbalový kanonýr David Lafata se poprvé trefil v dresu Sparty. Svému novému týmu pomohl k vítězství 4:0 nad Ružomberkem. Oba celky se na Strahově střetly ještě v jednom přípravném utkání, domácí tentokrát podlehli 0:1.

Spartě se proti Ružomberku znamenitě povedl vstup do prvního zápasu. Už po devatenácti minutách vedla po gólech Hušbauera, Přikryla a Kadlece o tři branky a zbytek úvodního utkání už lehce kontrolovala. Skóre uzavřel v 55. minutě hlavou Lafata.

Pražané tak střelecky zabrali poté, co ve středu uhráli v Berouně bezbrankovou remízu s jiným slovenským celkem Banskou Bystricou.

Do druhého utkání nastoupili za Spartu z obvyklého prvního týmu jen náhradní brankář Čech, krajní bek Vidlička a útočníci Kweuke s Balajem. Šanci dostali, podobně jako v druhém poločase středečního zápasu, převážně hráči z rezervy.

O výhře hostů rozhodl po hodině hry Lupták. Letenští ani přes tlak v závěru bývalého brankáře Sparty Zicha nepřekonali a v druhém ze tří dosavadních utkání zimní přípravy vyšli střelecky naprázdno. Další čtyři duely by měl třetí tým prvoligové tabulky odehrát na soustředění ve Španělsku.