Momentka z duelu Chorvatsko (v tmavém) vs. Anglie.

Momentka z duelu Chorvatsko (v tmavém) vs. Anglie. | foto: AP

Liga národů: Belgie zdolala Švýcarsko, Chorvatsko remizovalo s Anglií

• 12
Útočných hvězd plno, branka žádná. Vicemistři světa z Chorvatska ve šlágru páteční Ligy národů remizovali s Anglií 0:0. Belgičané zdolali Švýcarsko 2:1, když obě branky vstřelil Romelu Lukaku.

Zápas v Rijece, který se kvůli trestu UEFA hrál bez diváků, v první půli moc zajímavých momentů nenabídl. Kramarič v dobré pozici trefil jen anglického brankáře Pickforda, na druhé straně Dier po rohu hlavičkoval do tyče.

V druhé půli měli ke gólu blíže hosté. Kapitán Albionu Kane krátce po změně stran hlavou trefil břevno a pak během dvou minut zahodil dvě velké šance Rashford. Chorvaté i Angličané si do skupiny A4 připsali první bod po úvodních prohrách se Španělskem.

Lukaku se v Bruselu poprvé prosadil v 58. minutě, kdy zakončil rychlou týmovou akci. Švýcaři vyrovnali čtvrt hodiny před koncem. Shaqiri z přímého kopu našel Elvediho, jehož přihrávku hlavou Gavranovic usměrnil do branky.

V 84. minutě vrátil domácím vedení Lukaku po souhře s Hazardem a Mertensem. Pro útočníka Manchesteru United to byl pátý reprezentační gól v posledních třech duelech. Belgičané bez ztráty vedou skupinu A2 před Švýcarskem a Islandem.

Severní Irsko prohrálo v Rakousku 0:1 a nebodovalo ani ve druhém utkání skupiny B3. Ve Vídni o triumfu domácích rozhodl v 71. minutě Arnautovic. Finsko gólem Pukkiho z nastavení uspělo v Estonsku a také ve třetím zápase skupiny C2 zvítězilo výsledkem 1:0.

Liga A:

Chorvatsko - Anglie 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (všichni GER). ŽK:26. Kovačić, 45. Lovren, 58. Jedvaj - 7. Henderson, 53. Stones, 72. Sterling.

Chorvatsko Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Pivarić – Kovačić (74. Badelj), Rakitić – Kramarić, Modrić (C), Perišić (68. Pjaca) – Rebić (82. Livaja).

Anglie Pickford – Walker, Stones, Maguire – Sterling (78. Sancho), Henderson, Dier, Barkley, Chilwell – Rashford, Kane (C).

Belgie - Švýcarsko 2:1 (0:0)

Branky: 58. R. Lukaku, 84. R. Lukaku - 76. Gavranović. Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni Španělsko).

Belgie Courtois – Alderweireld, Kompany, Vermaelen (73. Boyata) – Meunier, Tielemans, Witsel, Carrasco (76. Chadli) – D. Mertens (90+3. T. Hazard), R. Lukaku, E. Hazard (C).

Švýcarsko Sommer – Lang, Elvedi, Schär, Ricardo Rodríguez – Freuler, Xhaka (C), Zakaria (83. E. Fernandes), Zuber – Shaqiri – Seferović (69. Gavranović).

Rakousko - Severní Irsko 1:0 (0:0)

Branky: 71. Arnautović. Rozhodčí: Georgi Kabakov – Martin Margaritov, Divan Valkov (všichni Bulharsko). ŽK:17. Peacock-Farrell.

Rakousko Lindner – Lainer, Prödl, Hinteregger, Ulmer – Lazaro (90. Dragović), Ilsanker, Žulj, Sabitzer (75. Schöpf) – Burgstaller (82. Kainz), Arnautović (C).

Severní Irsko Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, J. Evans, Lewis – Norwood, S. Davis (C), Saville (76. Vassell) – Dallas, Magennis (79. Grigg), Ferguson (55. C. Evans).

Skupina B3

1. Bosna a Hercegovina 2 2 0 0 3:1 6
2. Rakousko 2 1 0 1 1:1 3
3. Severní Irsko 2 0 0 2 1:3 0

Liga C:

Estonsko - Finsko 0:1 (0:0)

Branky: 90+1. Pukki. Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin (vš. ENG). ŽK:31. Zenjov, 53. Ojamaa - 4. Sparv, 71. Arajuuri, 88. Pukki.

Estonsko Aksalu – Teniste, Baranov, Dmitrijev, Tamm, Kallaste – Zenjov (60. Luts), Vassiljev (C) (87. Kaljumae), Puri, Ojamaa – Sappinen (71. Purje)

Finsko Hrádecký – Raitala, Toivio, Arajuuri, Uronen – Lod, Sparv (C), Schuller (72. Kamara), Soiri (61. Forsell) – Tuominen (87. Markkanen), Pukki

Řecko - Maďarsko 1:0 (0:0)

Branky: 65. Mitrouglu. Rozhodčí: Styler – Foltyn, Achmüller (všichni Německo). ŽK:10. Sokratis, 22. Tsimikas, 27. Bakasis - 32. Kalmár, 44. Fiola, 60. Kleinheisler,, 73. Kovács, 88. Nagy Á..

Řecko Barkas – Bakasis, Sokratis (K), Manolas, Tsimikas – Zeca, Kourbelis (46. Tziolis) – Bakasetas, Fortounis, Pelkas (84.Christodolopoulos) – Mitroglou (90+4. Bouchalakis).

Maďarsko Gulacsi – Bese (75. Németh), Orban, Kadar, Fiola – Kleinheisler, Nagy, Kalmár (55. Kovács) – Varga (68. Nagy), Szalai (K), Sallai.

Bělorusko - Lucembursko 1:0 (1:0)

Branky: 43. Saroka. Rozhodčí: Ali Palabıyık. Asistenti: Serkan Olguncan, Serkan Cimen. Čtvrtý rozhodčí: Ibrahim Çaglar Uyarcan (všichni TUR). ŽK:66. Volodko, 72. Majevski - 68. Turpel, 72. Jans, 81. Sinani.

Bělorusko Gorbunov – Nechajčik, Poljakov, Martynovič (C), Sivakov, M. Volodko – Dragun (81. Korzun), Majevski, Stasevič – Saroka (87. Laptěv), Putilo (75. Kendyš).

Lucembursko Moris – Jans (C), Chanot, Philipps, Malget (46. Mahmutović), Carlson – Turpel (72. Da Mota), C. Martins, O. Thill (57. Rodrigues), Sinani – Joachim.

Moldavsko - San Marino 2:0 (1:0)

Branky: 31. Ginsari, 67. Ginsari. Rozhodčí: B. Markham-Jones – D. Beckett, G. Jones (všichni WAL). ŽK:38. Gasperoni, 80. Tomassini, 86. Battistini.

Moldavsko Koselev – Posmac, Carp, Epureanu "C" – Antoniuc, Ionita, Gatcan, Reabciuk (46. Dedov) – Ginsari (79. Sandu), Cociuc – Damascan (54. Boiciuc).

San Marino Benedettini – Battistini, Brolli, Vitaioli, Grandoni – Gasperoni, Golinucci E. (84. Golinucci A.), Mularoni – Hirsch (71. Tomassini), Giardi (46. Palazzi), Vitaioli "C".