Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O2 chystá revoluci ve vysílání Ligy mistrů, nabídne všechny zápasy

Fotbalisté Realu Madrid se radují z triumfu v Lize mistrů. S pohárem nad hlavou kapitán Iker Casillas. | foto: Reuters

3 2015
Televizní vysílání fotbalové Ligy mistrů v Česku čeká revoluce. Divák si od příštího ročníku bude moci vybrat, jaký zápas bude sledovat. Práva totiž získal operátor O2, který se nyní věnuje přípravám na spuštění vlastního sportovního kanálu.

Společnost O2, která o zisku práv na následující tři ročníky informovala v tiskové zprávě, odvysílá 130 zápasů včetně finále a obou semifinále.

Výjimkou bude vždy jedno úterní utkání každý týden, které poběží na České televizi. Veřejnoprávní televize bude mít právo první volby z úterních zápasů a spolu s O2 bude vysílat finále. Zároveň udržela práva na čtvrteční Evropskou ligu.

Televize O2 je placená služba.

„Sledování fotbalu dáváme úplně nový rozměr. Každý hrací den si zákazník bude moci vybrat, jaký zápas bude sledovat. Všechny úterní a středeční zápasy včetně finále budou tvořit nejširší fotbalovou nabídku na trhu,“ uvedl marketingový ředitel O2 pro segment domácností David Duroň.

A dodal: „Právě na fotbale se budeme snažit zákazníkům ukázat všechny funkcionality, které O2 TV technologie nabízí.“

V současnosti Ligu mistrů vysílají Prima Cool (jeden zápas v úterý a jeden ve středu), která o práva přijde, a Česká televize (jeden středeční duel).

Sportovní balíček digitální televize O2 TV bude mít nejširší fotbalovou nabídku. Kromě Ligy mistrů budou moci diváci sledovat také anglickou ligu (stanice Digi Sport 1 a 2), německou ligu (Eurosport 2), španělskou ligu (Sport 1 a 2), italskou ligu (Digi Sport 1 a 2) a francouzskou ligu (Digi Sport 1 a 2).

Česká televize

„Budeme mít právo první volby z úterních zápasů. Zároveň budeme vysílat finále, a to jako jediná volně šiřitelná televize.“
Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT Sport

O2 i kvůli zápasům Ligy mistrů chystá vlastní sportovní kanál. Za přípravy je zodpovědný Marek Kindernay, který byl na startu stanic Galaxie Sport (později Nova Sport) a Fanda. O spuštění nového kanálu bude společnost informovat během jara.

A možná dojde ještě na jedno překvapení... O2 má totiž práva na anglickou ligu, kterou dnes vysílá Digi Sport.

„Na Premier League máme opci a plánujeme ji uplatnit. Zatím nechceme předjímat, jestli zápasy zůstanou na Digi Sport, nebo se přesunou na náš sportovní kanál,“ uvedla tisková mluvčí Kateřina Mikšovská.

Počet zákazníků digitální televize O2 TV v lednu překročil 184 tisíc a stále stoupá. Služba O2TV Go, která umožňuje sledování televizního obsahu na mobilních zařízeních, eviduje už 240 tisíc stažení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze