Jihlava - Jablonec 3:2, domácí prchli z posledního místa díky Harbovi

26 2013
Jako by se fotbalisté Jihlavy lekli posledního místa, na které se během 12. ligového kola propadli. Sesunu tabulkou se vzepřeli v duelu s Jabloncem, který doma porazili 3:2. Dvěma góly a jednou asistencí se na jejich úspěchu podílel záložník Harba.

"Náš klub i já jsme se ocitli ve velmi složité situaci, protože už před zápasem jsme věděli, že mužstva, která byla v tabulce za námi, vyhrála. To jsem v životě nezažil, že bych byl s týmem na chvostu. Proto jsme hráli na vítězství, protože v naší situaci by byl bod málo," řekl po zápase trenér Jihlavy František Komňacký.

Jihlava čekala na výhru pět zápasů a i tentokráte nic nenasvědčovalo tomu, že své čekání ukončí. Jablonec byl aktivnější a dostával se do šancí zejména zásluhou reprezentačního záložníka Vaňka.

Ale ve 2. minutě brankář Blažek jeho střelu po nájezdu z levé strany dokázal vyrazit. Vše se opakovalo o chvíli později a znovu byl úspěšnější brankář Jihlavy.

Místo toho přišla 34. minuta, která rozhodla o tom, že gólman Jablonce Špit si znovu musí počkat na jubilejní stou vychytanou nulu v lize. Novák nepokryl na pravé straně centrujícího Harbu, k míči se dostal zcela ve vápně nepokrytý Masopust a hlavou poslal Jihlavu do vedení.

"My jsme po jediné střele na branku v první půli vstřelili branku. To, že jsme vedli, nemělo logiku, protože soupeř byl lepší," připustil Komňacký.

Jablonec zabral a tlačil se za vyrovnáním, které přišlo v 54. minutě. Kopic našel ve vápně přihrávkou Hubníka a ten střelou podél padajícího gólmana srovnal.

Jenže za dalších 11 minut už zase vedli domácí. Po rohu a zmatcích v jabloneckém pokutovém území se k míči nejrychleji dostal Harba znovu vrátil vedení na stranu Jihlavy.

Opět srovnat mohl v 78. minutě Piták, ale nastřelil jen hradbu těl před sebou. Vysočina už v té době spoléhala na rychlé protiútoky a jeden takový dotáhla do gólového konce v 80. minutě, kdy po ataku Jungra ztratil míč Loučka, Jungr následně vysunul do sóla Harbu, který přehodil vyběhnuvšího Špita a vstřelil svůj druhý gól v zápase.

"V obou případech si počínal mazácky," chválil Harbu Komňacký.

Loučka svou chybu předcházející třetímu gólu Vysočiny odčinil vzápětí, když vysunul přihrávkou exjihlavského Kopice, který střelou k tyči snížil, vyrovnat už ale hosté v Jihlavě ve zbytku času nedokázali.

"Celý zápas jsme byli jednoznačně lepší, přesto jsme zaslouženě prohráli. Nemohu klukům vytknout, že by zápas neodpracovali, ale bohužel jsme v defenzívě vyrobili tři chyby, které soupeř potrestal, ale v ofenzívě těch chyb bylo ještě daleko více. Zdá se mi, že si jdeme zahrát fotbal, ale ne vyhrát. Jsme málo hladoví," hodnotil trenér Jablonce Roman Skuhravý.