Slávisté se radují, Bohemians znejistí. Ne, všechno jinak. Jak šel čas

FANDÍME! Slávističtí fandové během utkání v Mladé Boleslavi | foto:  Michal Šula, MAFRA

21 2017
Když byla všechna utkání 29. kola fotbalové ligy v poločase, o všem zásadním bylo v tu chvíli rozhodnuto. Druhé půle však přinesly jeden důležitý zvrat. "Na lavičce už kdekdo slavil, ale vtom dala Plzeň gól," prohodil slávistický trenér Jaroslav Šilhavý. Jak šel čas?

Všechny zápasy měly v sobotu shodný výkop v 17.00, jak dopadly, bylo jasné krátce před devatenáctou hodinou.

17:00. Start, rozhodčí na osmi stadionech zahájili první poločasy.

17:08. Příbramská naděje na záchranu se smrskla na minimum, v Jihlavě inkasovala od Hronka. Přitom musela nutně vyhrát. Ještě dřív než v Jihlavě padl gól na Slovácku, kde skóroval liberecký Ekpai. Kromě libereckých fanoušků to však nikoho rozrušit nemohlo.

17:11. Oslavné chorály zní v Dolíčku, stánku pražských Bohemians. Domácí Kabajev se trefuje proti Karviné a Bohemians se výrazně přiblížili záchraně. Ještě větší radost prožívají sektory slávistických fanoušků v Mladé Boleslavi. Ngadeu hlavou překonává Vejmolu a jelikož Plzeň hraje v Brně bez branek, slávisté jsou v tu chvíli mistrem.

17:23. Hradec, jeden ze čtyř týmů, který neměl jistou záchranu, inkasuje první gól na Spartě. Být všude konec, je hotovo. Slavia mistrem, Plzeň druhá, Sparta třetí a sestupuje Hradec s Příbramí.

17:47. Poločas. Bohemians zvýšili, Hradec mezitím dostal druhý gól, což ještě víc rozjasnilo situaci v boji o udržení. Jak Hradec a Příbram v tu chvíli pořebovaly dát dva góly a už žádný nedostat, aby teoretická naděje na záchranu žila ještě týden. V souboji na dálku mezi Slaviií a Plzní všechno hrálo pro pražský tým, obhájce titulu totiž hrál 0:0.

18:15. Žádná důležitá změna, i když... Sparta proti Hradci zvyšuje na 3:0, což jak se nakonec ukázalo, byl teprve vítězný gól. A pro Bohemians znamenal jistotu záchrany.

18:30. Pořád nic nového, jen Hradec snižuje na Spartě na 1:3. Věří však někdo, že dá ještě dva góly?

18:40. Komplikace pro Jihlavu, nešťastný zásah Štěpánka a Příbram vyrovnala. Potřebovala ještě jednu branku a byla by ve hře.

18:42. Slavia střílí druhý gól, pojistku k vítězství, které je klíčové pro to, aby měla první místo ve své moci. Co kdyby Plzeň přece jen vyhrála?

18:47. Boleslavský Chramosta snižuje, zbývá minuta plus nastavení, slávisté se začínají bát.

18:48. Hradec na Letné snižuje na 2:3. Potřebuje bod, aby žil. Ale už nemá čas na další nebezpečný útok. Na Bohemians, kteří poráží Karvinou 2:0, na chvíli znejistí. „Myslel jsem, že jsme zachránění, protože jsem věděl, že Sparta vedla tři nula. A najednou mi řekli, je to je tři dva a pořád se hraje! Uf,“ oddechl si trenér Martin Hašek z Bohemians.

18:51. Slávista Hušbauer mohl přidat třetí gól, ale šanci neproměnil a Boleslav ještě jednou zaútočila, ale nevyrovnala. Všichni slávisté se obracejí do Brna. Pořád se tam Plzeň trápí? Jsme už mistři? Ne, z poslední akce ve druhé minuty nastavení Krmenčík zařídí pro Plzeň tři body a slávistické oslavy odloží.