Liberec - Olomouc 1:0, jarní jízdu Hanáků ukončil v závěru Delarge

ŠŤASTNÝ STŘELEC. Dzon Delarge právě rozhodl o vítězství Liberce. | foto: ČTK

29 2013
Pátý zápas jarní části ligy už fotbalisté Olomouce nevyhráli, právě naopak. Na hřišti mistrovského Liberce padli 0:1 gólem útočníka Delarge z 86. minuty a v tabulce zůstávají na třetím místě. V neděli je však může přeskočit Jablonec, pokud vyhraje v Příbrami.

Zatímco v posledních dvou vzájemných zápasech padlo devět gólů, tentokrát se v Liberci očekávaný ofenzivní festival dlouho nekonal. Oba týmy si v chladném večeru hleděly především práce v obraně, což nelibě nesli hlavně liberečtí fanoušci.

Utkání Liberec versus Olomouc ve videoreportáži

Úřadující ligoví šampioni byli na domácím stadionu dlouho pasivní a tým musel po několika minutách břitkým projevem přímo na hřišti probrat kapitán Kováč, který měl proti svému bývalému klubu o motivaci postaráno.

Ale také Hanáci, kteří pod Ještědem prohráli jediný z posledních čtyř ligových duelů, tápali. Jejich brankář Zlámal, který dřív zase hájil liberecké barvy, měl navíc práci, když ve dvanácté minutě krotil ránu útočníka Delargeho.

Liberecký tahoun Štajner o chvíli později pálil z voleje těsně vedle a nedočkal se tak toho, aby načal druhou stovku svých prvoligových tref.

Sigma pak ještě ustála i prudkou hlavičku stopera Kováče, jehož vychytal znovu Zlámal.

Hanáci se až po poločase přiblížili k formě, s níž došli k posledním čtyřem ligovým výhrám. Útočník Doležal se v 54. minutě probil do jasné šance, kterou však zmařil výtečným zákrokem gólman Kovář. Hosté ožili a povedenou střelou zahrozil i člen širšího reprezentačního kádru Pospíšil.

Do vedení ale mohli jít i domácí: Delarge našlápl od půlící čáry k dalšímu velkému sólu a vzápětí skryl hlavu v dlaních, když znovu neobelstil Zlámala. Liberci mohl výhru přiblížit i Šural, který po Štajnerově pobídce pět minut před koncem namířil jen do boční sítě.

Delarge se však nakonec do role hrdiny zápasu přece jenom pasoval. Když už zápas zdánlivě směřoval k remíze, Delarge využil Štajnerova pasu a po kličce Zlámalovi už snadno trefil odkrytou bránu. Liberec si tak díky němu udržel jarní domácí stoprocentní bilanci.