Budějovice - Brno 1:1, rozhodnout mohl Švancara, ale nedal penaltu

Hlavičkový souboj českobudějovického Iva Táborského (vpravo) a Luďka Pernici z Brna. | foto: František Panec, Michal Poláček,  MF DNES

15 2013
První zápas 20. kola fotbalové ligy přinesl remízu Českých Budějovic s Brnem 1:1. Do vedení šli po půlhodině domácí díky gólu obránce Mchojana, Zbrojovka však na začátku druhého poločasu srovnala zásluhou záložníka Mezlíka.

Brno mohlo skóre dokonce otočit, protože v 72. minutě kopalo kvůli Mchojanově ruce penaltu, jenže útočník Švancara pokutový kop neproměnil.

Utkání České Budějovice versus Brno ve videoreportáži

"Vzhledem k průběhu utkání jsme měli vyhrát," posteskl si brněnský kouč Petr Čuhel. "Potvrdilo se, že máme velké problémy se střílením gólů. A navíc se opět ukázalo, že dostáváme velice laciné branky."

První půle přinesla řadu šancí na obou stranách a ofenzivní fotbal, který diváci na Střeleckém ostrově dlouho neviděli. Nejprve Řezníček neusměrnil Benátovu hlavičku, následně na druhé straně Mezlíkovu ránu vyrazil Daněk.

Ve 14. minutě po rozehrané standardní situaci Javorek hlavičkoval nepřesně.

Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 17. minutě hlavou v dobré pozici minul stoper hostů Brabec, pak neproměnil nadějnou příležitost Hora, jenž byl chvíli sám před brankářem Petrem.

První se gólově prosadili Českobudějovičtí. Táborský šel důrazně na vysoký míč do souboje s Petrem, jemuž míč vypadl a Mchojan celkem snadno dal svůj první gól v české lize. Jenže Brno se nepoložilo a chtělo ještě do přestávky vyrovnat. Blízko k tomu měl Zavadil, jenž trefil hlavičkou břevno.

V úvodu druhé půle už se hosté dočkali. Po sérii nejistých zákroků českobudějovických bránících hráčů se míč dostal k Mezlíkovi, který vyrovnal.

Přestože domácí celek měl po obdržené brance ještě 40 minut zápasu před sebou, nedokázal se už směrem dopředu prosadit. Jeho hráči kupili nepřesnosti a kazili i snadné míče.

Brno poznalo, že by mohlo získat víc než bod a chodilo do nebezpečných brejků. Žádný z nich však neproměnilo, i když se několikrát dokázalo dostat až před Daňka. Hosté mohli rozhodnout v 72. minutě, kdy stoper Mchojan zahrál v pokutovém území rukou. Nařízenou penaltu však Švancara nezvládl, jeho střelu do středu branky Daněk nohama vyrazil.

Jihočeši doma ztratili důležité body a zůstávají jedním z největších kandidátů na sestup. V lize už nezvítězili v šesti zápasech v řadě.

"Z naší strany to bylo hodně nepovedené utkání. Vypadalo to, jako by nervozita hráčům svazovala nohy," uvedl budějovický trenér Pavol Švantner.