Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalová jedenadvacítka odletěla do Švýcarska

13 2003
Praha - Už v sobotu čeká české reprezentanty do jedenadvaceti let první zápas baráže o postup na mistrovství Evropy. Ve středu dopoledne si hráči naposledy zatrénovali v novém komplexu Sparty na Strahově a v patnáct hodin seděli v letadle směr Curych. "Všichni si uvědomujeme, o co jde," prohlásil záložník David Kobylík.

V Curychu už na české fotbalisty čeká autobus, který je odveze do basilejského hotelu Coop Building Centrum. Příjezd se očekává kolem devatenácté hodiny. Zde budou Češi až do sobotního zápasu pobývat.

Na tréninku bylo možné vyčíst z tváří českých reprezentantů velkou chuť a odhodlání. "Mužstvo sice i při prvních trénincích na srazu moc chtělo, ale přece jenom mu trochu chyběla jiskra. Ale ta se nám postupně vrátila. Pomohla k tomu úterní návštěva
hokejového utkání a také to, že jsme ve středu dopoledne vynechali trénink a místo něj sledovali video," řekl trenér Werner Lička.

Přiznal, že s blížícím se začátkem sobotního zápasu pozoruje drobné změny v chování týmu. "Nálada začíná být plná očekávání, jsme maximálně koncentrovaní," poznamenal Lička.

Dnešní poslední trénink na české půdě Lička zaměřil dle tradice především na nácvik standardních situací a rozmanitých akcí v útočné fázi. V závěru si mladí reprezentanti vyzkoušeli i penalty.

Druhý den s týmem naplno trénoval i kapitán Jan Polák, kterého na začátku týdne trápila nakopnutá holeň. "Mám to ještě trochu nateklé a na tréninku do soubojů moc nechodím. Ale v zápase na to zapomenu a všechno bude v pořádku," poznamenal Polák.

Pouze jediný z povolaných reprezentantů stále není stoprocentně fit. Liberecký útočník Miroslav Slepička, kterého sužovaly svalové potíže, dnes místo tréninku jen vyklusával okolo postranní čáry. Přesto by i on měl být do soboty v pořádku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze