Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalová federace FIFA hlásí za loňský rok zisk 72 milionů dolarů

Sepp Blatter | foto: AP

21 2014
Mezinárodní fotbalová federace FIFA vykázala za loňský rok zisk 72 milionů dolarů (1,4 miliardy korun), což je o 17 milionů dolarů méně než o rok dříve. Svou finanční rezervu díky tomu navýšila na 1,432 miliardy dolarů, které má v záloze třeba pro případ mistrovství světa v Brazílii, které čelí protestům kvůli vysokým nákladům na přípravy.

FIFA loni vydělala 1,386 miliardy dolarů a utratila 1,314 miliardy. Navzdory kontroverzím kolem přidělení světových šampionátů v letech 2018 a 2022 Rusku respektive Kataru si federace udržela své partnery a nedávno s ní prodloužily smlouvy společnosti Adidas a Visa.

Pro vítěze letního mistrovství světa má FIFA připravenou prémii 35 milionů dolarů, celkem rozdělí zemím a klubům, jejichž hráči se šampionátu zúčastní, 576 milionů dolarů.

Vedení FIFA včetně předsedy Seppa Blattera si na bonusech vyplatilo celkem 36,3 milionů dolarů. Konkrétní informace ke svým odměnám neoznámilo.

Blatter dnes na zasedání výkonného výboru uvedl, že současná politická krize kolem Ruska a Ukrajiny nijak neovlivní osud MS v roce 2018. "O tom, že by se přehodnotilo přidělení šampionátu, se neuvažuje. Budeme pokračovat v dosavadní práci," uvedl švýcarský funkcionář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze