Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalová asociace České republiky se blíží počtu 300 000 členů

Miroslav Pelta - šéf FAČR | foto:  Michal Šula, MAFRA

16 2014
Zajímavého milníku v počtu členů sportovního svazu během několika dní dosáhne Fotbalová asociace České republiky. Počet jejích členů v posledních letech pravidelně stoupá a během letošního září by měl dle předpokladů dosáhnout hranice 300 000 osob. A ve hře jsou také atraktivní odměny.

FAČR byl mezi prvními sportovními svazy v České republice, který začal pečlivě pracovat se svojí členskou základnou a chtěl znát reálné počty osob aktivně vyvíjející činnost v českém fotbale.

Celý projekt zahájil činnost v roce 2012 a po roce fungování došlo k vytvoření aktuální databáze členů FAČR. Ke konci roku 2012 tato databáze čítala 280 810 osob. Už v této době prohlásil předseda FAČR Miroslav Pelta, že je na statisíce členů Fotbalová asociace hrdá, ale že tímto práce nekončí a úkolem je jít s projektem ještě blíže k členské základně.

Nyní po necelých dvou letech je počet členů FAČR necelých 299 tisíc, což rozhodně není konečné číslo! Fotbalová asociace se prostřednictvím řady svých projektů snaží zlepšit podmínky pro současné členy, přilákat do svých řad nové talenty a rozvíjet obecnou tělesnou aktivitu veřejnosti.

Za zmínku stojí bonusový program „Být členem se vyplatí!“, který nabízí slevy a výhody všem členům FAČR. Dále pak v současné době probíhající Měsíc náborů - série fotbalových náborů po celé republice nebo celoroční informační kampaň a projekt Můj první gól. Ten má zase za úkol usnadnit začínajícím hráčům a hráčkám první fotbalové kroky a nabídnout jejich rodičům kvalitní informační servis. Součástí tohoto projektu je také distribuce takzvaného fotbalového balíčku obsahujícího například míč, tašku či dres značky PUMA. V neposlední řadě se FAČR snaží dále zlepšovat správu členství a administrativu s tím spojenou pomocí Informačního systému FAČR.

„Snažíme se rok od roku více pracovat s naší členskou základnou. Nabízet servis, poskytovat výhody, úzce vzájemně komunikovat a v neposlední řadě i rozvíjet prestiž fotbalu v České republice. Konstantní nárůst členské základny a atakování hranice 300 000 členů je toho důsledkem. Velké poděkování ovšem patří všem současným i budoucím členům FAČR, protože jsou to právě oni, kdo tvoří fotbalové hnutí,“ poznamenal Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Asociace bude díky své databázi schopna zjistit, kdo bude jubilejním třístým tisícím členem. V předstihu si pro něho či pro ni přichystala balíček odměn, který obsahuje například reprezentační kolekci značky PUMA v hodnotě 20 000 Kč, roční předplatné časopisu Pro Football, balíček nutričních doplňků pro mladé fotbalisty od Aminostar a Vitaland, víkendový wellness pobyt v hotelu Lužan či fotbalgolfový zážitek v nedávno otevřeném hřišti Dymník u Rumburku.

Dosažení hranice tři sta tisíc členů v rámci sportovního svazu znamená na území České republiky velkou událost, která si zaslouží pozornost. Navíc při zachování současného tempa bychom nemuseli dlouho čekat a za několik let může FAČR vítat do svých řad člena s pořadovým číslem 400 tisíc.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze