Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalová Anglie se obává chuligánů

11 2003
Middlesbrough - Víc než soupeře se v Anglii před kvalifikačním soubojem se Slovenskem o mistrovství Evropy 2004 obávají chování vlastních fanoušků. "Pokud se nedokážete chovat, jsme z Eura venku," pronesl reprezentační trenér Sven Göran Eriksson.

Anglie měla problémy s chováním fanoušků v posledním domácím zápase s Tureckem. V Sunderlandu pokaždé, když dali domácí gól, vtrhli někteří diváci na hřiště a údajně chtěli napadnout dva Turky působící v anglické lize Alpaye z Aston Villy a Tugaye z Blackburnu.

Anglii za to hrozilo, že příští zápas odehraje bez diváků, ale nakonec UEFA tak tvrdý trest nevynesla. Uložila jen vysokou pokutu.

V okolí středečního dějiště zápasu v Middlesbrough jsou zřetelné přípravy policie na anglické chuligány. Na velkých obrazovkách v aréně a v jejím okolí se bude večer promítat
nedávno natočená Beckhamova televizní výzva ke slušnému chování.

V blízkosti stadionu vyhlásila policie zákaz podávání alkoholu. Přidala 500 strážníků a zesílila síť bezpečnostních kamer. Policejní velitel chuligány na kamery rázně upozornil: "Pokud vás nezatkneme hned, přijdeme si pro vás později."

List The Independent zase připomíná rasistické výkřiky slovenských fanoušků při loňském zápase v Bratislavě a další incidenty, které znamenaly následný trest od UEFA, kvůli němuž museli hrát Slováci jeden zápas na prázdném stadionu.

Podle deníku Slovensko po prohře s Tureckem už nemá naději na postup. Slovenští hráči však přijeli, aby ukázali, co v nich je, a možná získali podobný kontrakt jako jejich kolega Szilárd Németh v Middlesbrough. List soudí, že Slovensko bude opírat svou hru právě o Németha.
 
Zatímco Slováci nemají co ztratit, pro Anglii je zápas důležitý, píše deník. Anglie musí všechny tři následující zápasy vyhrát, aby jí v Turecku stačila k postupu remíza.

Ale musí se obejít bez Beckhama. Deník připomíná, že to je pod trenérem Erikssonem poprvé, co Anglie hraje bez obdivovaného záložníka Manchesteru United, který byl potrestán v zápase s Tureckem a kromě toho je zraněn.

Útočník Michael Owen, který ponese kapitánskou pásku, nicméně soudí, že se tým bez Beckhama dokáže obejít. "Máme na to, abychom tento zápas vyhráli," řekl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze