Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisty přepadli dopingoví komisaři

Česko - Trinidad Tobago: Grygera - Zdeněk Grygera v souboji s jedním z hráčů Trinidadu-Tobaga. | foto: Michal ŠulaMF DNES

6 2006
Praha - Kolem úterního poledne zavítali do pražského hotelu Praha dopingoví komisaři Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) v čele s šéfem lékařské komise FIFA Jiřím Dvořákem. Ten sice pochází z Česka, ale od roku 1968 žije ve Švýcarsku. Čtyři fotbaloví reprezentanti pak museli poskytnout vzorek moči k rozboru, zda neobsahuje stopy zakázaných látek.

"Čekali jsme, že nás dopingoví komisaři navštíví na soustředění v Seefeldu, když se tam neobjevili, počítali jsme spíš s tím, že na nás nastoupí po příletu do Německa," řekl úvodem jeden z lékařů české reprezentace Petr Krejčí.

Lidé ze speciální laboratoře FIFA však nečekaně zavítali do Prahy.

"Neměli jsme s tím žádný problém," pokračoval Krejčí. "Vybraná čtyřka hráčů se vždycky losuje, tentokrát jsem čtyři čísla od jedné do třiadvaceti tahal z pytlíku dokonce já sám."

Lékaři z FIFA jména těch, kteří se podrobí dopingové zkoušce, nezveřejňují. To je na dobré vůli příslušného svazu. Například Brazilci jména takto testovaných hráčů v minulých dnech zveřejnili.

"My jsme se dohodli, že je zveřejňovat nebudeme. Je to osobní věc každého hráče, nic jiného v tom nehledejte," řekl Krejčí.

Na námitku, že pokud bude nějaký test pozitivní, potom se stejně všechno provalí, doktor Krejčí reagoval: "O to nemám strach, naši hráči jsou čistí."

Dvořák, jehož tým týden před začátkem mistrovství světa objíždí všech dvaatřicet zúčastněných mužstev, sdělil, že zatím jsou všichni testovaní hráči negativní. Vzorky českých fotbalistů se budou zkoumat v Berlíně a výsledky by měly být známé do osmačtyřiceti hodin.

Jediné, co byl doktor Krejčí ochotný prozradit, bylo, že ze čtyř vylosovaných českých hráčů je pouze jediný členem Brücknerovy optimální sestavy Čech - Grygera, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský, Galásek, Rosický, Nedvěd - Baroš, Koller.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze