Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalistům Sparty chybí režisér, prostě vůdce, upozorňuje internacionál Fiala

Z gólu se fotbalisté FC Kodaň radovali na Spartě hend třikrát... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

17 2009
Absence osvědčené stoperské dvojice Hubník, Řepka stojí podle internacionála Jana Fialy za zkázou sparťanských fotbalistů v duelu s FC Kodaň.

"Před zápasem bylo zřejmé, že bez vykartovaného Řepky to sparťani nebudou mít jednoduché. Ale když pak byla ohlášena základní sestava i bez Hubníka, malér byl přede dveřmi," konstatuje osmapadesátinásobný reprezentant.

Sparta v domácím souboji podlehla týmu FC Kodaň 0:3 a Evropská ligy se na jaře bude hrát bez ní.

"Ztráta těchto dvou hráčů se zkrátka projevit musela. Hlavně v hlavičkových soubojích," připomíná Fiala.

"Jinak by se určitě nestalo, aby při centru ve shluku hráčů vyskočil jen ten, který hlavou skóroval, stejně tak by se jen nepřihlíželo dalšímu centrovanému míči, který se opět dostal k protihráči a i tato akce skončila gólem."

Fiala zároveň zdůrazňuje, že příčin sparťanského debaklu je víc.

"Výsledek totiž přesně odpovídá průběhu zápasu, fotbalisté Kodaně byli opravdu o třídu lepší než sparťani. Nezaujatý fanoušek si na jejich herním projevu musel smlsnout. Byli rychlí, rychlí, důrazní, míč je i na tom kluzkém terénu poslouchal mnohem víc. A Sparta často působila dojmem, že neví, co se s ní děje."

Bývalý reprezentant dále připomněl, že sparťanskému celku stále chybí tvůrce hry.

"Posledním takovým fotbalistou byl Horváth. Od té doby Spartě vůdce chybí. Chybí hráč s mimořádným fotbalovým myšlením, s nápadem, hráč, který dokáže změnit rytmus hry a dát překvapivou a přitom přesnou finální přihrávku," upozorňuje Fiala na jednu ze sparťanských dlouhodobých slabin.

"Přestože Sparta šla s koncem podzimu herně i výsledkově přece jen nahoru. leckdy to pořád byla hra na náhodu. Protože jí chybí výrazná osobnost v záloze, prostě režisér," dodává Fiala.

Na závěr se pak internacionál podepisuje pod slova bývalého reprezentanta Vladimíra Táborského.

"Aniž bych chtěl výkony soupeřů českých týmů jakkoli snižovat, souhlasím s tím, že když Slavii a Spartu vyškolí taková mužstva, jakými jsou Tiraspol a Kodaň, je to hodně na pováženou!"Najdete na iDNES.czmobilní verze