Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéfe, potřebuju dovolenou. Za Slavii hraju Ligu mistrů proti Barceloně

7 2014
Zatímco fotbalisté Slavie už několik let hrají jen o ligovou záchranu, jejich ženské kolegyně se ve středu po deseti letech vrátí do Ligy mistrů. Mnohé z nich si však kvůli zápasu s Barcelonou (od 18:30 hodin v Edenu) musely vzít dovolenou. Tak jako záložnice či útočnice Petra Divišová.

„Kvůli takovému zápasu by měl v práci každý povinně dostat placené volno,“ směje se drobná reprezentantka, jedna z nejlepších českých fotbalistek posledních let, která pracuje jako recepční v jednom rehabilitačním centru.

Tak to v ženském fotbale v Česku chodí. Situace se sice pomalu zlepšuje - Slavia například ženskému týmu platí výbavu, cesty na zápasy nebo soustředění - ale na výplaty peníze nejsou.

Tak jak to uděláte, abyste ve středu měla volno?
Na úterý jsem za sebe sehnala záskok, takže už dopoledne se sejdeme s týmem. A na středu jsem si vzala dovolenou. Na druhou stranu, kdo může říct, že si vzal volno kvůli zápasu s Barcelonou...

Směny si vybíráte podle tréninků?
Domluvila jsem se s šéfem, že odpolední mám jen v úterý a ve čtvrtek, takže nestíhám jeden trénink. Jinak mám ranní a o víkendech volno.

V zahraničí jsou podmínky lepší. Neláká vás to, když už jste v Německu hrála?
Strávila jsem tam dva roky, ale začalo se mi trochu stýskat. Potom mě oslovila Slavia, kde mám podmínky, se kterými jsem spokojená. Nikam jinam mě to netáhne.

A co Švédsko nebo Amerika?
To není můj styl. To už bych spíš uvažovala znovu o tom Německu, kde je to po finanční stránce plně profesionální.

Jak reagujete, když vám někdo řekne, že ženské patří za sporák?
Už jsem to dlouho neslyšela. A na svoji osobu nikdy. Kdyby mi to někdo řekl, tak bych si také našla nějaké rejpavé slovíčko.

Jak se těšíte na Barcelonu?
Strašně moc! Jsem totiž i fanynka mužské Barcelony. Mým oblíbeným hráčem je Lionel Messi. A navíc ten systém hry - narážečky, mazlení s balonem. Tohle je podobné jako ve futsale, který také hraju, takže to mám ráda.

Na internetu se dá najít, že jste „ženský Messi“.
Jééé, tak to jsem ještě neslyšela. Ale jsou tady hráčky, které mají lepší dovednosti s míčem.

Můžete postoupit?
Máme to ve svých rukách. Ale nedokážu říct, jak na tom Slavia bude ve srovnání s Barcelonou. Přejeme si, aby to dvojutkání bylo úspěšné.

Hrát budete na hlavním stadionu v Edenu.
Taky jsem tomu moc nevěřila, že se to povede. Ale teď jsme rády. Chodím na zápasy mužů a je to nádherný stadion. Zahrát si na něm? To je sen! Myslím, že je reálné, aby se přišly podívat alespoň tři tisíce lidí.

Proběhne děkovačka jako u chlapů?
Tu míváme i po běžných zápasech, ale teď to bude ve velkém, takže se moc těším.

Muži mívají detailní taktickou přípravu. Jak to probíhá u žen?
Nějaká videa si určitě pustíme a taktiku rozebírat budeme. Taktická příprava probíhá, i když asi není tak detailní jako mezi muži.

Budete hrát ještě někdy v životě větší zápas?
Doufám, že po Barceloně přijde ještě nějaký další. Ale proti Barceloně se nehraje každý den. Možná to bude jednou za život. Moc se na to těším.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze